Нацбанк знизив головну процентну ставку в Україні

13 квітня 2017, 14:13
Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки до 13% з 14 квітня 2017 року

Про це повідомила прес-служба регулятора.

"Відновлення циклу пом’якшення монетарної політики узгоджується з необхідністю досягнення цілей щодо інфляції у 2017-2019 роках та надасть підтримку темпам економічного зростання", – йдеться в повідомленні.

Відео дня

Як відзначає НБУ, фактичне прискорення споживчої інфляції було очікуваним і водночас нижчим за траєкторію прогнозу Національного банку, що був опублікований в Інфляційному звіті в січні 2017 року. Тоді Національний банк очікував, що у березні інфляція прискориться до 16,4% річних

"Фундаментальні фактори інфляції залишалися контрольованими. Поміркована фіскальна і монетарна політика та поліпшення інфляційних очікувань стримували прискорення базової інфляції (6.3% у річному вимірі в березні 2017 року)", - йдеться в повідомленні.

Крім того, регулятор додає, що ситуація на валютному ринку сприяла послабленню тиску на ціни. Світова цінова кон’юнктура для українських експортерів з початку року поліпшилася за рахунок зростання цін на сталь, залізну руду та зернові. Рекордні врожаї зернових та олійних підвищили експортний потенціал. Високі експортні надходження зумовили зміцнення гривні з середини січня.

Показати ще новини
Радіо НВ
X