Нацбанк змінив правила торгівлі валютою і банківськими металами

16 червня 2017, 18:03
894
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Національний банк України продовжує лібералізацію і дебюрократизацію валютного регулювання

Національний банк України спрощує операції з валютними цінностями для банків і їх клієнтів

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Відповідні зміни затверджені Постановою Правління НБУ №55 від 15 червня 2017 року Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України. Вони вступають в силу з 26 червня 2017 року.

Так, регулятор спростив проведення валютних операцій з торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку.

Спрощення стосується трьох напрямків: проведення валютних операцій на умовах "форвард"; розширення спектру операцій з банківськими металами, які здійснюють уповноважені банки; зняті обмеження на проведення операцій з обміну безготівкової іноземної валюти для фізичних осіб, які не є підприємцями.

Так, Національний банк надав банкам можливість здійснювати власні валютні операції на умовах "форвард" без обмеження по групі Класифікатора іноземних валют, терміну та виду операції, хеджується (пара валюта/валюта; гривня/валюта).

Банки зможуть проводити на міжбанківському валютному ринку купівлі-продажу банківських металів на умовах "тод", "том", "спот", "форвард" або "своп" не тільки за гривні, як було досі, а й за іноземну валюту.

Фізичні особи, які не є підприємцями, зможуть здійснювати відповідні операції з безготівковою валютою, наявних на рахунку, без обмеження по групі Класифікатора і кількості таких операцій протягом дня.

Крім того, для клієнтів-фізичних осіб банки будуть здійснювати обмін готівкової іноземної валюти на безготівкову без обмеження по групі Класифікатора.

Нагадаємо, що НБУ вводить видачу індивідуальних валютних ліцензій в електронній формі фізичним особам, крім підприємців, на перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення окремих валютних операцій.

Вибір редакції

Гаджети

Сьогодні, 15:00

article_img
Великий і гнучкий. Все, що відомо про майбутні смартфони Samsung
Люди

Сьогодні, 19:20

article_img
Мені не 80, щоб я гарно зберіглася. Ольга Сумська про вік, забобони і прабабусю, в яку закохався Нестор Махно
Країни

Сьогодні, 19:15

article_img
Новий ЮКОС? У Росії заарештували великого американського інвестора

Головне

Бокс

Сьогодні, 14:50

article_img
Усик отримав нового потенційного суперника у суперважкій вазі - ЗМІ
Теніс

Вчора, 20:46

article_img
Цуренко пробилась у наступний раунд турніру в Дубаї, Ястремська вилетіла
Події

Сьогодні, 13:06

article_img
У Києві на Броварському проспекті зіткнулися сім авто - відео