Нацбанк змінив механізми капіталізації і ліквідації банків

19 червня 2017, 16:28
Національний банк України (НБУ) спростив процедуру капіталізації банку і порядок припинення банківської діяльності

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Так, регулятор визначив процедуру спрощеної капіталізації банку і порядок припинення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи відповідно до вимог Закону України Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків.

Відео дня

Відповідні зміни, що передбачають зменшення термінів розгляду поданих до Національного банку документів і оптимізації процедур капіталізації, внесені до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів.

Дані зміни передбачені постановою правління НБУ від 16 червня 2017 року №56, яке вступає в силу з 20 червня 2017 року.

Зокрема, банк має право здійснити капіталізацію за спрощеною процедурою за умови отримання на це попередньої згоди Національного банку.

Нацбанк приймає рішення про надання банку попередньої згоди або про відмову в наданні згоди протягом 10 робочих днів після отримання документів.

Нацбанком визначено спрощений порядок узгодження змін до статуту банку, пов'язаних із збільшенням статутного капіталу за спрощеною процедурою.

Також упорядковано погодження набуття або збільшення істотної участі в банку при застосуванні спрощених процедур капіталізації та реорганізації банку.

Постановою регулюється питання припинення здійснення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи.

"Це дозволить банкам, які не можуть виконати вимоги Національного банку України щодо капіталізації, залишити банківський ринок без навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 8 червня 2017 постановою Правління НБУ №48 Національний банк визначив процедуру спрощеної реорганізації банку.

На початку цього року Національний банк України удосконалив критерій відбору банків для участі в валютної інтервенції за новою формою - запит щодо кращого курсу.

Раніше повідомлялося, що Національний банк України спрощує операції з валютними цінностями для банків і їх клієнтів.

Показати ще новини
Радіо NV
X