Нацбанк зібрався виготовляти банкноти для інших країн

23 червня 2018, 12:30

Національний банк України (НБУ) домовився про співпрацю зі світовою компанією захисту банкнот Crane Currency у галузі виготовлення грошових знаків, що дозволить українському Банкнотно-монетному двору приймати іноземні замовлення.

Про це повідомили у прес-службі регулятора.

“Наш Банкнотно-монетний двір має повний цикл виготовлення грошей, від розроблення дизайну до виробництва захищеного паперу та, власне, друку банкнот. У кооперації з Crane Currency ми готові запропонувати увесь свій досвід та виробничі потужності для виготовлення грошових знаків на замовлення інших країн", – зазначив глава НБУ Смолій.

Відео дня


Річна потужність виробництва становить 1,8 млрд банкнот, 1,2 млрд обігових монет, близько 1 млн пам’ятних монет із дорогоцінних та недорогоцінних металів, 3,5 тонн банкнотного та захищеного паперу, а також близько 200 тис. державних нагород.


Зазначається, що потужності Банкнотно-монетного двору дають змогу забезпечувати не лише внутрішні потреби України, але й виготовляти продукцію для інших держав.

Водночас основним пріоритетом для Банкнотно-монетного двору є виробництво національної валюти, банкнотного паперу для неї та вітчизняних цінних паперів.


Crane Currency – глобальний виробник банкнотного паперу, банкнот та технологій захисту грошей, партнер більш ніж 50 центральних банків (США, Великої Британії, Швеції, Мексики, Нігерії, Малайзії, Індії та інших). Зокрема Crane Currency майже 140 років постачає банкнотний папір для виготовлення валюти США.

Показати ще новини
Радіо NV
X