Нацбанк затвердив механізм бронювання угод за ф'ючерсними контрактами

19 жовтня 2018, 09:00

Національний банк України (НБУ) розробив і затвердив для банків механізм щодо формування резервів за валютними форвардними та ф'ючерсними угодами, який може бути задіяний у разі потреби для забезпечення фінансової стабільності.

Про це повідомили у прес-службі регулятора.

Зазначається, що цей інструмент запобігає системним ризикам, пов'язані з укладанням контрактів, змінною величиною яких є валютний курс або ціна банківського металу до валютного курсу.

Відео дня

Таким чином, постановами №107 і №108 від 16 жовтня створено передумови для використання такого інструменту, саме рішення про застосування цього механізму прийме правління Нацбанку.

"До появи відповідного окремого рішення правління зазначені вимоги до резервування за форварднимита ф'ючерсними контрактами застосовуватися не будуть", - підкреслили у Нацбанку.

При використанні механізму, резервування буде здійснюватися за всіма видами операцій за форвардними і ф'ючерсними контрактами з поставкою або без поставки базового активу, змінною величиною яких є валютний курс або ціна банківського металу до валютного курсу.

В такому випадку резерви будуть формуватися в національній валюті, а зобов'язання по їх формуванню виникати з дня, наступного після дати укладення угоди, і буде діяти до дня остаточного здійснення розрахунків за угодою або його розірвання включно.

Ставка резервування буде незмінною на весь період дії контракту. Резервуванню підлягають тільки ті контракти, які були укладені після офіційного введення вимоги окремим рішенням правління.

"Поява нового механізму сприятиме уникненню ризиків зростання валютних дисбалансів, які можуть виникати в результаті укладення учасниками ринку контрактів з валютних форвардних і ф'ючерсних угод, а також дозволить здійснювати одночасний контроль за дотриманням банками нормативів обов'язкового резервування та резервування за такими контрактами", - вважають в НБУ.

Ухвалення рішення про введення механізму вимагає затвердження окремим нормативно-правовим актом, який повинен містити відповідні терміни його вступу в силу.

Постанови набувають чинності сьогодні, 19 жовтня.

Показати ще новини
Радіо NV
X