Нацбанк вшанував пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС новою пам’ятною медаллю

22 квітня 2016, 17:59
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Національний банк України випустив пам’ятну медаль, присвячену ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, повідомила прес-служба регулятора

На сайті банку зазначається, що медаль виготовлена з нейзильберу, якість її карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,5 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 20 000 штук.

"На аверсі медалі на тлі стилізованої пошкодженої арматури зображено образ Пресвятої Богородиці, ліворуч і праворуч від якого написи "Чорнобильська трагедія/1986/2016". Унизу праворуч розміщено логотип Монетного двору Національного банку України", - розповіли в НБУ.

Відео дня

Фото: НБУ

Фото: НБУ Фото:

На реверсі медалі зображена група ліквідаторів на тлі зруйнованої Чорнобильської АЕС, над ними - напис півколом "Подвигу ліквідаторів присвячується".

Її авторами виступили художники Олександр Кузьмін та Марія Скоблікова, а також скульптори Володимир Атаманчук і Святослав Іваненко. Вартість медалі складе 26 гривень.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 року о 1:23 під час проектного випробування турбогенератора № 8 на енергоблоці № 4 стався вибух, який повністю зруйнував реактор. Будівля енергоблоку, покрівля машинного залу частково обвалилися. На блоці виникло понад 30 вогнищ пожежі, які здебільшого придушили до 2:30. До 5 години ранку квітня пожежу було ліквідовано.

У грудні минулого року Президент України Петро Порошенко оголосив 2016 рік Роком вшанування ліквідаторів та пам'яті жертв аварії на ЧАЕС.

НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X