Нацбанк вирішив взяти паузу у пом'якшенні монетарної політики

29 жовтня 2015, 14:56
454
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нацбанк вирішив взяти паузу у пом'якшенні монетарної політики - фото

Фото: Прес-служба НБУ

Валерія Гонтарева бачить загрозу підвищення короткострокових інфляційних ризиків

Правління Національного банку України (НБУ) вирішило взяти паузу у пом'якшенні монетарної політики через загрозу росту інфляції наприкінці 2015 року, повідомила голова регулятора Валерія Гонтарева

За її словами, Нацбанк продовжує проводити стриману монетарну політику. "Ми вирішили зберегти облікову ставку на встановленому минулого місяця рівні у 22%", - сказала вона на брифінгу 29 жовтня.

Гонтарева уточнила, що таке рішення пов'язане із загрозою підвищення короткострокових інфляційних ризиків.

"Споживча інфляція у вересні прискорилася до 2,3%, що було спричинене відкладеним ефектом девальвації, яка спостерігалася ще на початку року. За результатами жовтня також передбачаються відносно високі інфляційні показники", - повідомила Гонтарева.

У першу чергу, йдеться про зростання цін восени на певні групи товарів, у наслідок нижчого врожаю, ніж очікувалося, і у порівняні із минулорічним урожаєм. Також індекс інфляції у жовтні включить у себе підвищення тарифів на опалення і електронний зв'язок.

Збереження облікової ставки на рівні 22% не матиме суттєвих економічних наслідків для відновлення економічної активності, впевнена Гонтарева.

На питання, як довго НБУ триматиме ставку на теперішньому рівні, Гонтарева відповіла: "Національний банк зберігає прогноз інфляції на рівні 12% на кінець 2016 року. У подальшому, за умови збереження деінфляційного тренду, НБУ може продовжити поступове пом'якшення монетарної політики, розпочате у серпні 2015 року".

Як повіомлялося, НБУ ухвалив рішення з 25 вересня знизити облікову ставку з 27% до 22% річних. Тоді регулятор запевняв, що вже вдалося зменшити інфляцію попиту, стабілізувати валютний ринок і знизити інфляційні очікування.

НБУ збільшив облікову ставку і ставку рефінансування до 30% річних з 4 березня цього року. До цього з 6 лютого діяла ставка у 19,5%, а з 13 листопада 2014 року - 14%.

Востаннє облікова ставка Нацбанку була вищою в 2000 році: з 24 березня 2000 року вона була знижена з 35% до 32% річних, потім з 10 квітня до 29% і з 15 серпня до 27% річних. У 2001 році НБУ у шість етапів знизив облікову ставку до 12,5% річних.

Під обліковою ставкою розуміється процентна ставка, за якою Центральний банк надає кредити комерційним банкам. Її зниження призводить до зменшення відсотків за банківськими позиками, приводячи до "здешевлення грошей".

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

Вчора, 18:34

thumb img
Рева про субсидії: Я би не радив чекати, що держава буде сплачувати "платіжки" на 500 кубометрів газу
17120
Фінанси

Вчора, 13:45

thumb img
Не тільки Коболєв. ЗМІ назвали найбільш високооплачуваних топ-менеджерів держкомпаній
6758
Економіка

Вчора, 09:30

thumb img
СВОП Зеленського. Чому зростає ймовірність дефолту України
4566

Головне

Футбол

Сьогодні, 13:54

thumb img
Відбір Євро-2020. Коли і де дивитися матч Португалія - Україна
Політика

Сьогодні, 13:08

thumb img
Коломойский про Порошенка: Я не хочу, аби він отримав ще один термін
Геополітика

Сьогодні, 06:07

thumb img
Білий дім відмовився розсекретити переговори Трампа та Путіна