Нацбанк вирішив взяти паузу у пом'якшенні монетарної політики

Валерія Гонтарева бачить загрозу підвищення короткострокових інфляційних ризиків
Фото: Прес-служба НБУ

Валерія Гонтарева бачить загрозу підвищення короткострокових інфляційних ризиків

Правління Національного банку України (НБУ) вирішило взяти паузу у пом'якшенні монетарної політики через загрозу росту інфляції наприкінці 2015 року, повідомила голова регулятора Валерія Гонтарева

За її словами, Нацбанк продовжує проводити стриману монетарну політику. "Ми вирішили зберегти облікову ставку на встановленому минулого місяця рівні у 22%", - сказала вона на брифінгу 29 жовтня.

Гонтарева уточнила, що таке рішення пов'язане із загрозою підвищення короткострокових інфляційних ризиків.

"Споживча інфляція у вересні прискорилася до 2,3%, що було спричинене відкладеним ефектом девальвації, яка спостерігалася ще на початку року. За результатами жовтня також передбачаються відносно високі інфляційні показники", - повідомила Гонтарева.

У першу чергу, йдеться про зростання цін восени на певні групи товарів, у наслідок нижчого врожаю, ніж очікувалося, і у порівняні із минулорічним урожаєм. Також індекс інфляції у жовтні включить у себе підвищення тарифів на опалення і електронний зв'язок.

Збереження облікової ставки на рівні 22% не матиме суттєвих економічних наслідків для відновлення економічної активності, впевнена Гонтарева.

На питання, як довго НБУ триматиме ставку на теперішньому рівні, Гонтарева відповіла: "Національний банк зберігає прогноз інфляції на рівні 12% на кінець 2016 року. У подальшому, за умови збереження деінфляційного тренду, НБУ може продовжити поступове пом'якшення монетарної політики, розпочате у серпні 2015 року".

Як повіомлялося, НБУ ухвалив рішення з 25 вересня знизити облікову ставку з 27% до 22% річних. Тоді регулятор запевняв, що вже вдалося зменшити інфляцію попиту, стабілізувати валютний ринок і знизити інфляційні очікування.

НБУ збільшив облікову ставку і ставку рефінансування до 30% річних з 4 березня цього року. До цього з 6 лютого діяла ставка у 19,5%, а з 13 листопада 2014 року - 14%.

Востаннє облікова ставка Нацбанку була вищою в 2000 році: з 24 березня 2000 року вона була знижена з 35% до 32% річних, потім з 10 квітня до 29% і з 15 серпня до 27% річних. У 2001 році НБУ у шість етапів знизив облікову ставку до 12,5% річних.

Під обліковою ставкою розуміється процентна ставка, за якою Центральний банк надає кредити комерційним банкам. Її зниження призводить до зменшення відсотків за банківськими позиками, приводячи до "здешевлення грошей".

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: