Нацбанк вирішив дотримуватися політики коридору щодо курсу гривні

27 серпня 2015, 15:46
Голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що в даний час регулятор дотримується щодо курсу гривні, так званої політики "коридору"

"У Нацбанку є завдання нарощувати золотовалютні резерви, і він готовий це робити в необмеженій кількості по нижній межі "коридору" - по 21 грн/$1", – цитує її "Інтерфакс-Україна".

Відео дня

Гонтарева зазначила, що останні чотири місяці зовнішньоекономічний баланс країни і рахунок поточних операцій вже були врівноважені, а Нацбанк має достатній обсяг міжнародних резервів – $12 млрд.

За її словами, з початку року НБУ викупив з ринку $1,3 млрд і готовий продовжувати.

Крім того, Гонтарева нагадала, що амбітним завданням є нарощування резервів до $18 млрд до кінця 2015 року, або чотирьох місяців імпорту, однак основним джерелом їх поповнення стане міжнародна фінансова допомога.

Вона також повідомила, що в останні місяці НАК Нафтогаз України перестав купувати валюту безпосередньо у Нацбанку і вже викупив на ринку майже $700 млн.

За словами голови НБУ, стабільна ситуація спостерігається і на готівковому ринку.

Так, тільки у липні населення продало валюти на $135 млн більше, ніж купило, а з початку року таке сальдо перевищило $1 млрд.

При цьому Гонтарева підкреслила, що регулятор буде дотримуватися гнучкого обмінного курсу, який є буфером від негативного впливу зовнішньої кон'юнктури.

У той же час Нацбанк залишає за собою право здійснювати інтервенції при необхідності.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НБУ знизив процентну ставку, за якою надає кредити комерційним банкам, до 27%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X