Нацбанк випустив дві пам’ятні монети, присвячені всесвітньовідомій українській колядці

5 січня 2016, 16:50
Національний банк України з вівторка, 5 січня, ввів в обіг дві пам’ятні монети Щедрик - номіналом 5 гривень з нейзильберу та 20 гривень зі срібла

Монети до 100-річчя першого хорового виконання твору Миколи Леонтовича стали першими пам’ятними монетами, введеними в обіг у новому 2016 році.

© bank.gov.ua
© bank.gov.ua Фото:

"На аверсі монети з нейзильберу на матовому тлі розміщено рельєфне зображення ластівки на фоні нотних рядків, на реверсі - групу колядників, які співають, один із них тримає різдвяну зірку, над якою написи - Щедрик, Щедрик, Щедрівочка", - йдеться у повідомленні Нацбанку.

Відео дня

Срібна монета номіналом 20 гривень оздоблена блакитним дорогоцінним камінчиком (кубічний оксид цирконію діаметром 2,0 мм) та різнокольоровим голографічним зображенням. На її аверсі зображені різдвяна зірка, колядники та дзвоники. На реверсі - портрет Миколи Леонтовича з диригентською паличкою та ластівкою, а також написи Микола Леонтович й Щедрик.

Тираж монет, які є продовженням серії Українська спадщина, - 50 000 та 3 000 відповідно.

Представники установи нагадують, що Щедрик - одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, над якою композитор працював майже все життя, знана не лише в Україні, а й в усьому світі під назвою “колядка дзвонів” (Carol of the Bells).

Нагадаємо, в грудні Нацбанк ввів в обіг нову монету із серії Східний календар, присвячену наступаючому 2016 року - року Вогненної мавпи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X