Нацбанк спростив вимоги для угод на міжбанку

24 липня 2018, 09:17

Національний банк України (НБУ) ухвалив низку змін, якими пом’якшує вимоги до банків стосовно підтвердження та реєстрації угод, які вони укладають на міжбанківському ринку.

Про це повідомили у прес-службі регулятора.

Зокрема, Нацбанк відміняє норму щодо обов’язкового підтвердження банками усіх угод з купівлі-продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України засобами Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України.

Відео дня

У подальшому для підтвердження власних угод на міжбанківському валютному ринку України банки зможуть використовувати як ВалКлі (у добровільному порядку), так і будь-які інші засоби, прийнятні для сторін угоди (наприклад, SWIFT).

Разом з тим, банки отримають змогу укладати угоди на міжбанківському валютному ринку в будь-який час, а не лише в час роботи міжбанківського валютного ринку, як це є зараз, зазначили в регуляторі.

Крім того, НБУ скасовує вимоги, які зобов’язували банки реєструвати угоди з купівлі та продажу кредитних ресурсів у національній валюті на міжбанківському кредитному ринку України засобами системи КредІнфо (Системи надання банками України інформації за угодами з купівлі та продажу кредитних ресурсів у національній валюті на міжбанківському кредитному ринку). У подальшому така реєстрація не буде здійснюватися взагалі.

Відзначається, що раніше отримана через валютний ринок і КредІнфо інформація використовувалась Нацбанком для моніторингу ситуації на міжбанківському валютному та кредитному ринках.

“У подальшому відповідні дані Національний банк отримуватиме через канали обміну інформацією від торговельно-інформаційних Bloomberg та Reuters, а також із наявної статистичної звітності банків”, - пояснили в НБУ.

В регуляторі вважають, що такі кроки нададуть банкам більше гнучкості по часу укладання угод і зменшать навантаження на них в частині інформування Нацбанку, а НБУ дасть змогу отримувати більш оперативну інформацію про стан грошового та валютного ринків.

Показати ще новини
Радіо NV
X