Нацбанк спростив покупку валюти для бізнесу

16 травня 2018, 17:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Національний банк України (НБУ) надав позичальникам можливість обирати банк з оптимальним курсом для купівлі валюти.

Відповідні зміни затверджено постановою НБУ №53, вона набуває чинності з 17 травня, повідомляє прес-служба регулятора.

"Національний банк України продовжує лібералізувати умови купівлі іноземної валюти та сприяти розвитку економічної конкуренції на міжбанківському валютному ринку України", – йдеться в повідомленні.

Відео дня

Зокрема, НБУ розширив можливості для клієнтів-позичальників обирати оптимальний курс купівлі іноземної валюти в уповноважених банках з метою виконання зобов’язань перед уповноваженим банком-кредитором за кредитним договором.

"Досі резидент-позичальник мав право купувати іноземну валюту лише через уповноважений банк, що обслуговує кредитний договір. Відтепер він зможе купувати її і через інші банки за власним вибором, у яких у нього має бути відкритий поточний рахунок в іноземній валюті", – пояснює регулятор.

По-друге, Національний банк спростив для іноземних інвесторів порядок повернення інвестицій та доходів від їх здійснення. Для цього для нерезидентів передбачена можливість купувати та репатріювати валюту у випадку, якщо іноземні інвестиції були здійснені за рахунок капіталізації дивідендів (тобто шляхом спрямування дивідендів, нарахованих компанією-емітентом іноземному інвестору, безпосередньо на збільшення статутного капіталу цієї компанії.

Крім того, НБУ скасував вимогу до банків здійснювати взаємні розрахунки за операціями з купівлі-продажу інвалют та банківських металів за гривні лише після підтвердження угод за допомогою засобів Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України.

"Відтепер такі розрахунки між банками можуть здійснюватися як до, так і після підтвердження угод з купівлі і продажу іноземних валют та банківських металів засобами цієї Системи", – резюмували у Нацбанку.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк спростив умови валютних розрахунків бізнесу за імпорт товарів. В НБУ вважають, що нова спрощена процедура здійснення авансових платежів за зовнішньоекономічними договорами сприятиме подальшому пожвавленню зовнішньої торгівлі і разом з тим не створить додаткового тиску на валютному ринку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X