Нацбанк скасував відразу п'ять валютних обмежень

0 коментувати
Нацбанк поступово послаблює регулювання валютного ринку
Фото: Наталія Кравчук / НВ

Нацбанк поступово послаблює регулювання валютного ринку

Національний банк України затвердив новий пакет заходів щодо лібералізації валютного регулювання

Як повідомили в НБУ, з 23 жовтня скасовується вимога про обов’язковий продаж на міжбанку надходжень в іноземній валюті для проектів, що здійснюються на підставі угод про участь України в міжнародних програмах Європейського Союзу. Також вона більше не стосуватиметься грантів, які юридичні особи-резиденти отримують від міжнародних фінансових організацій. А саме - резиденти, фінансування яких здійснюється за рахунок таких грантів та в органах, управління яких бере участь уряд України.

Інше врегулювання стосується умов участі нерезидентів в приватизації державного майна. Іноземна валюта, яку нерезидент надав організатору аукціонів чи торгів з приватизації державного майна як гарантію участі в них, не підлягатиме обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку.

Також Нацбанк дозволив в окремих випадках реєструвати заміну кредитора або боржника в договорах про залучення резидентами кредитів і позик в іноземній валюті від нерезидентів. Зокрема, постановою дозволено проводити таку реєстрацію у випадках, коли заміна первісного кредитора пов’язана з його ліквідацією та приєднанням до нового кредитора-правонаступника. Крім того, дозволено реєструвати відповідні зміни до кредитних договорів, за якими кредит наданий резиденту за участю іноземного експортно-кредитного агентства.

Крім того, НБУ скасував обмеження, яке забороняло банкам видавати фізичним особам при обміні валют готівку у гривнях через каси та банкомати на суму до 300 тис. грн. на добу на одного клієнта.

Водночас центральний банк уточнив вимогу щодо контролю експортних операцій, врахувавши особливість діяльність телекомунікаційних компаній. Наразі уповноваженим банкам не дозволено знімати з контролю експортні операції клієнтів, якщо вони надали документальне підтвердження про припинення зобов’язань шляхом зарахування зустрічних вимог у валютах, що підлягають обов’язковому продажу. Проте ця заборона відтепер не розповсюджуватиметься на операції телекомунікаційних компаній з оплати міжнародних телекомунікаційних послуг (міжнародного роумінгу та пропуску міжнародного трафіку).

Раніше голова НБУ Валерія Гонтарєва підтвердила, що регулятор має намір лібералізувати фінансовий ринок після введених раніше жорстких адміністративних важелів.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: