Нацбанк скасував послаблення для банків

28 листопада 2017, 08:54
Національний банк України з 28 листопада скасовує свою постанову від 24 лютого 2015 року №129 Про деякі питання діяльності банків, яка вводила послаблення для банків у період шокового впливу відразу декількох факторів: різкого погіршення економічної ситуації, значної девальвації національної валюти, подій у Криму і на Сході

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Скасування... обумовлена тим, що негативні наслідки такого впливу вже ідентифіковані банками і враховані у розроблених ними планах заходів щодо приведення показників своєї діяльності до нормативних вимог, які зараз виконуються", - відзначили у Нацбанку.

Відео дня

Крім того, у НБУ додали, що зараз відбуваються позитивні зміни і у банківському секторі. Тобто стабілізувався курс гривні і покращився стан ліквідності у банківській системі.

У той же час для банків, які все ще приводять показники своєї діяльності до нормативних вимог у рамках планів заходів, розроблених за постановою №129, продовжено мораторій на застосування заходів впливу за порушення цих показників і дію обмежень щодо здійснення такими банками окремих видів банківських операцій.

Нагадаємо, прийнята 24 лютого 2015 року постанова №129 дозволяла "не застосовувати до банків заходів впливу за порушення економічних нормативів мінімального розміру регулятивного капіталу (Н1), достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2), пов'язані з переоцінкою рахунків у іноземній валюті та банківських металах у зв'язку зі зростанням після 6 лютого 2015 року курсу інвалют і/або викликані формуванням резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями".

Також, згідно з постановою, банкам дозволено було здійснювати класифікацію активів без урахування факту реструктуризації боргу.

При цьому, на послаблення вимог не могли розраховувати банки, які не мають прозорої структури власності.

Також слід зазначити, що постанова набула чинності 26 лютого 2015 року та повинна була діяти до 1 січня 2019 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X