Нацбанк розробив нові валютні правила

8 листопада 2018, 13:06

Національний банк України оприлюднив три з семи проектів, які стануть основою для лібералізації і прозорої системи валютного регулювання. Зокрема, вони передбачають значне пом’якшення правил переказу валюти за кордон.

Про це повідомили у прес-службі Нацбанку.

Так, нове валютне регулювання передбачає дерегуляцію інвестицій за кордон. Бізнес та населення, яке зараз змушене отримувати ліцензії для інвестування за кордон, зможе протягом перехідного періоду здійснювати їх в рамках електронного ліміту, який не вимагатиме отримання будь-яких дозвільних документів, а згодом – взагалі без обмежень, пояснюють в НБУ.

Відео дня

Операції на суму до 150 тис. грн не потребуватимуть документарного супроводу, а нагляд за здійсненням операцій понад цю суму буде спрощений.

Нацбанк планує підвищити ліміт переказів за кордон без відкриття рахунку і документів для фізичних осіб – з 15 тис. грн до суми, яка визначається Держфінмоніторингом (зараз це 150 тис. грн). Для операцій з використанням платіжних карток цей ліміт взагалі буде скасовано.

Крім того, стосовно поштових відправлень фізосіб, замість ліміту в €300, почнуть діяти загальні правила переміщення через митний кордон, які наразі встановлюють ліміт в €10 тис.

Регулятор також має намір розширити перелік валютних операцій, доступних клієнтам банків.

Так, фінустанови отримають можливість розраховуватися за валютні ОВДП не лишу у гривні, а і у валюті, а також проводити операції валютного свопу. В обох випадках – якщо іншою стороною є банк.

Крім того, вони зможуть не лише купувати і продавати, а і конвертувати готівкову валюту через термінали та інші програмно-технічні засоби банків.

НБУ спростить процедуру купівлі валюти на міжбанківському ринку для клієнтів банків. Так, операції на суми до 150 тис. грн не потребуватимуть від юридичних осіб документарних підтверджень, які вони мають надавати зараз.

Також передбачається розширення можливостей для проведення операцій з банківськими металами. Компанії відповідної спеціалізації зможуть купувати їх без обмежень, а також отримають право її ввозу-вивозу через кордон. Зазначимо, що зараз таке право мають лише банки.

У свою чергу, фізичні особи зможуть проводити операції з банківськими металами в межах ліміту Держфінмоніторингу, що діє для операцій з іноземною валютою (зараз – у межах 150 тис. грн), але в подальшому обмеження цілком будуть скасовані і для них.

Нагадаємо, Верховна Рада 21 червня зі складнощами проголосувала за прийняття нового закону про валюту, давши лише 228 голосів з третьої спроби. Нове валютне законодавство набуде чинності 7 лютого 2019 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X