Нацбанк розповів, що буде з курсом гривні восени

15 вересня 2017, 09:21
Національний банк України (НБУ) очікує помірної волатильності обмінного курсу гривні цієї осені, оскільки традиційні осінні фактори вже грають значно меншу роль на валютному ринку

Про це заявив заступник глави НБУ Олег Чурій, передає УНІАН.

"Ми очікуємо помірної волатильності обмінного курсу гривні. В останні тижні знову стали поширюватися заяви, що курс гривні завжди стрімко девальвує восени, і нібито ця осінь не буде винятком. Ми таке занепокоєння не поділяємо", - сказав він.

За словами Чурія, валютний ринок України дійсно був схильний до сезонності, однак застосування плаваючого курсоутворення, розвиток валютного ринку і проведення перетворень в інших секторах економіки дозволяють очікувати зниження такої сезонності.

"Традиційні осінні фактори вже грають значно меншу роль. Наприклад, НАК Нафтогаз має достатній обсяг валютних надходжень і не тисне на валютний ринок з разовими великими покупками. Міністерство фінансів відшкодовує бізнесу ПДВ більш-менш рівномірно. Крім того, осінь - це час надходжень валютної виручки від експорту нового врожаю ", - додав Чурій.

Відео дня

Також він підкреслив, що Нацбанк продовжує бути присутнім на валютному ринку, щоб згладжувати надмірні коливання курсу під впливом ситуативних чинників.

Нагадаємо, що в кінці серпня - початку вересня на міжбанківському валютному ринку України кілька днів спостерігався підвищений попит на американську валюту, що змусило Національний банк 31 серпня вперше після майже двомісячної перерви вийти на міжбанк з продажем валюти.

Державний бюджет України на 2017 рік передбачає середньорічний курс гривні до долара на рівні 27 грн/$.

Історичний мінімум курсу національної валюти, встановлений у лютому 2015 року, становить 30,01 грн/$.

Сьогодні, 15 вересня, НБУ встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 26,16 грн/$.

Показати ще новини
Радіо NV
X