Нацбанк розповів, які банки залишилися в зоні ризику

27 квітня 2017, 18:46
НБУ підрахував, скільки банків мають недостатній рівень капіталу

«Залишилося всього близько 34 банків, які поки не докапіталізувалися до цієї суми [200 млн грн]. Критичних з них 13 – все це в основному дуже дрібні банки», – повідомила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова під час інтерв'ю порталу Мінфін.

Відео дня

За її словами, НБУ почав працювати з невеликими банками в липні минулого року, коли вони довнесли в капітал кошти до 120 млн грн. Рік тому власники 13-ти банків, які знаходяться в зоні ризику, запевняли керівництво НБУ, що у них є плани з розвитку. Тим не менш, за словами Рожкової, за цей час нічого не змінилося.

На початку травня поточного року НБУ повторно запросить власників невеликих банків і поговорить з ними на цю тему. «Ми зустрічалися з власниками цих банків і радили їм або переглянути свої бізнес-моделі, або подумати про добровільну відмову від статусу банку. Який сенс вкладати додаткові гроші в банк, якщо він не дає «вихлопу» бізнесу?», – каже Рожкова.

У системі також, за її словами, залишається три банки зі статусом «проблемний». За останні три місяці один банк набув статус проблемного. «Але ще з одного банку ми зняли цей статус. Разом зараз в системі три проблемних банки», – говорить Рожкова.

Нагадаємо, в січні 2017 року статус проблемного мали Діамантбанк, Апекс-банк, Вектор Банк, банк Гефест і Новий банк. В Фонд гарантування вкладів віднесли Діамантбанк і Вектор Банк, а Гефест і банк Новий мають проблеми з розкриттям структури власності.

«Проблемним можна стати не тільки через нестачу капіталу, або ще чогось. У банку просто можуть виникнути питання, на вирішення яких потрібно трохи більше часу», – каже представниця НБУ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X