Нацбанк просить один із банків самоліквідуватися

27 квітня 2017, 18:09
Власника просять закрити банк-пустушку

Національний банк України веде переговори з контролером банку Гефест В'ячеславом Поповим. Регулятор вмовляє бенефіціара закрити фінустанову і здати банківську ліцензію. Про це заявила заступник глави НБУ Катерина Рожкова під час інтерв'ю порталу Мінфін.

Відео дня

«Контролером Попова ми визнали ще рік тому. Зараз з ним йде розмова з приводу того, щоб банк здав ліцензію», – повідомила вона.

Гефест – одна з фінустанов, яка досі не розкрила свою реальну структуру власності. Офіційно 100% акцій належить Ігорю Кутицкому через підприємство Пріоритет права.

В грудні 2014 року Попов заявив про намір придбати 100% акцій банку Гефест, але досі він не отримав дозвіл НБУ на цю угоду. Попов в квітні 2015 року став головою наглядової ради банку. У жовтні 2015 року він входив у передвиборчий список партії Рух за реформи Сергія Думчева.

«Це один із тих банків, які знаходяться в замороженому стані. За два роки він практично ніяк не змінився. У нас, як у регулятора, до нього навіть претензій немає – зобов'язань у банку нуль. Правда, капіталу теж, але він нічого і не робить, ніякої діяльності», – говорить Рожкова.

Показати ще новини
Радіо НВ
X