Нацбанк продовжив основні валютні обмеження на три місяці

0 коментувати
НБУ продовжив основні валютні обмеження до 4 березня 2016 року

НБУ продовжив основні валютні обмеження до 4 березня 2016 року

Національний банк України до 4 березня 2016 року зберіг основні валютні обмеження. Про це йдеться у Постанові Правління НБУ № 863 від 04.12.2015 Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України.

Як сказано у прес-релізі НБУ збережено такі вимоги як обов’язковий продаж надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб у розмірі 75%, розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів до 90 днів, заборона дострокового погашення резидентами кредитів, позик в іноземній валюті за договорами з нерезидентами та інші.

Водночас в НБУ зазначили, що поступово пом'якшують адміністративні обмеження, реагуючи на прохання банків та бізнесу.

Згідно з повідомленням, вимога обов’язкового продажу у розмірі 75% не розповсюджується на кредити, що надаються резиденту-позичальнику за участю іноземного експортно-кредитного агентства для виконання зобов’язань за імпортним контрактом перед нерезидентом. Кошти за контрактом у цьому випадку повинні бути перераховані безпосередньо на рахунок нерезидента-експортера.

Регулятор також зняв цю норму з грошового забезпечення, яке надає нерезидент для участі у конкурсних торгах при держзакупівлях. 

Крім того, постанова Нацбанку продовжує від двох до семи днів обов'язковий продаж надходжень, які повертаються з ініціативи іноземного банку.

Також НБУ зняв обмеження, що стосується переведень з поточного рахунку на суму понад 150 тис. грн на місяць з безготівкових розрахунків з використанням електронних платіжних засобів для оплати продукції та послуг для особистого споживання фізосіб.

Зняте обмеження для діяльності місії Міжнародного комітету червоного хреста на максимальну суму видачі готівки з каси банку.

Крім того, центробанк зняв заборону з купівлі іноземної валюти для перерахування за кордон коштів від продажу іноземним інвестором державних облігацій України не лише на фондових майданчиках, а й за їх межами.


НБУ також почав заходи для посилення фінансової дисципліни банків та їхніх клієнтів.

Відтепер Нацбанк має право не підтверджувати купівлю або переказ іноземної валюти у разі, якщо виявлені ознаки ризикової діяльності, або регулятор помітив ознаки легалізації (відмивання) доходів.

Також Нацбанк заборонив уповноваженому банку купувати валюту для клієнтів, кошти яких розміщені на балансових рахунках 2 602 Кошти в розрахунках суб'єктів господарювання.

Це стосується коштів, які враховуються як грошове забезпечення в іноземній валюті клієнта за гарантіями, контргарантіями чи резервним акредитивами в цьому або іншому уповноваженому банку. Банк може купувати іноземну валюту лише для тих клієнтів-резидентів, сума валютних коштів яких на поточних і депозитних рахунках менше $25 тис.

Нагадаємо, 22 жовтня повідомлялося, що Нацбанк скасував відразу п'ять валютних обмежень.

Раніше голова НБУ Валерія Гонтарєва підтвердила, що регулятор має намір лібералізувати фінансовий ринок після введених раніше жорстких адміністративних важелів.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: