Нацбанк порівняв новий ліміт на розрахунок готівкою в Україні та інших країнах - інфографіка

5 січня 2017, 18:54
Національний банк України пояснив свою стратегію щодо зниження суми на розрахунок готівкою, порівнявши українські показники з аналогічними у Франції, Португалії, Польщі та інших країнах

Так, в Греції, Італії та Іспанії наблизили обмеження на розрахунки готівкою для громадян до розміру середньомісячної зарплати в цих країнах. Франція ж, Португалія і Бельгія встановили цей показник на рівні менше середньомісячної заробітної плати. А в Польщі обмеження на готівкові розрахунки становить майже чотири середньомісячні зарплати.

Відео дня

Український же сценарій - майже десять середніх зарплат.

У НБУ пояснили, що в Україні співвідношення граничної суми готівкових розрахунків до середньомісячної заробітної плати становить 9,86. Це означає, що пересічному українцю треба майже 10 місяців накопичувати заробітну плату, не витрачаючи кошти на інші цілі, щоб придбати товар, дорожче 50 000 гривень, і перетнути межу граничного обмеження на готівкові розрахунки, пояснили в Нацбанку.

За даними НБУ, більше 90% щоденних витрат громадян є меншими ліміту в 50 тисяч гривень.

Напередодні, 4 січня, Нацбанк оголосив про зниження граничної суми розрахунків готівкою для фізичних осіб зі 150 тис. грн. до 50 тис. грн. Таке обмеження актуально протягом одного дня.

Показати ще новини
Радіо НВ
X