Нацбанк пом'якшив валютні обмеження

22 листопада 2016, 17:08
543
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: архів НБУ

НБУ дозволив банкам-учасникам міжнародних платіжних систем купувати і перераховувати інвалюту на підставі індивідуальних ліцензій

Національний банк України (НБУ) продовжує пом'якшувати тимчасові обмеження на валютному ринку

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Так, Нацбанк дозволив уповноваженим банкам здійснювати на фондових біржах власні операції з похідними фінансовими інструментами (деривативами), базовим активом яких є іноземна валюта або її курс.

Крім того, НБУ дозволив банкам-учасникам міжнародних платіжних систем купувати і перераховувати інвалюту на підставі індивідуальних ліцензій НБУ, якщо метою є розміщення гарантійного депозиту в іноземній валюті на рахунках міжнародних платіжних систем за межами України. Сьогодні юридичні особи можуть купувати та перераховувати на підставі індивідуальної ліцензії інвалюту на суму не більше $50 тис. в еквіваленті протягом календарного місяця.

Також регулятор встановив єдиний для всіх банків термін приведення загальної довгої відкритої валютної позиції у відповідність із значенням встановленого ліміту. Досі банкам на це надавався рік, протягом якого банк повинен реалізовувати погоджений НБУ план заходів щодо усунення перевищення ліміту. Відтепер банки отримають можливість реалізовувати такий план заходів до 1 січня 2019 року.

НБУ також розширив можливості клієнтів банків-резидентів купувати валюту на міжбанківському ринку. Сьогодні вони можуть проводити такі операції тільки за умови, що залишок власних коштів в іноземній валюті менше $25 тис. (в еквіваленті). НБУ розширив перелік винятків, які не враховуються в цьому залишку. Відтепер при його розрахунку до уваги не братимуться кошти, які ще є на рахунку клієнта, але будуть використані в день покупки валюти для здійснення платежів на підставі платіжних доручень, що не вимагають включення у відповідні реєстри. Також у залишках не будуть враховуватися кошти, які разом з купленою валютою будуть використані для виконання зобов'язань за операціями з імпорту товарів.

Відповідні зміни затверджені постановою правління НБУ N402 від 22 листопада. Вони вступають в силу з 23 листопада і діють до закінчення дії чинної антикризового постанови N386 (до 15 грудня 2016 включно).

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 13:00

article_img
Кузькина мати. Дональд Трамп вимагає якнайшвидшого введення 6G-мереж по всій Америці
Компанії/Ринки

Сьогодні, 09:22

article_img
Тихі американці. Як найбільш недооцінені топ-менеджери світу забезпечили успіх своїм компаніям
Авто

Сьогодні, 07:02

article_img
Я з лісу вийшов. Тест-драйв Renault Duster

Головне

Фінанси

Вчора, 12:49

article_img
З 7 лютого оформлено 285 валютних е-лімітів для виведення коштів за кордон
Політика

Вчора, 15:56

article_img
Адвокати Януковича подали апеляцію на вирок у справі про держзраду
Політика

Вчора, 16:51

article_img
САП направила до суду обвинувальний акт проти міністра Омеляна