Нацбанк пом'якшив деякі валютні обмеження, запроваджені через кризу

3 вересня 2015, 22:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нацбанк України продовжив дію антикризових заходів, введених у 2014 - 2015 роках ще на 3 місяці - до 4 грудня 2015 року, але пом'якшив деякі з них

Про це йдеться у постанові правління НБУ №581 Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України від 3 вересня, передає Інтерфакс-Україна.

НБУ зберіг вимоги обов'язкового продажу 75% валютної виручки та її повернення в Україну у 90-денний строк, обмеження на продаж валюти в одні руки сумою 3 тисячі грн на добу і ліміт на видачу готівки в національній валюті через касу та банкомати у 300 тисяч грн на добу на одного клієнта.

Відео дня

Водночас регулятор збільшив граничну суму видачі валютних вкладів в іноземній валюті на добу одному клієнту з еквівалента 15 тисяч грн до еквівалента 20 тисяч грн.

Також Нацбанк пом'якшив заборону банкам купувати валюту за дорученням клієнтів-резидентів (крім фізичних осіб), які мають на рахунках у банку понад $25 тисяч США в еквіваленті.

НБУ дозволив не враховувати залишки коштів на їхніх рахунках у валюті 3-ї групи класифікатора.

"Це дозволить клієнтам, які мають на рахунках залишки неконвертованих валют, купувати іноземну валюту", – заявив Нацбанк.

Раніше голова Нацбанку Валерія Гонтарева обіцяла "велике скасування обмежень" на валютному ринку після досягнення Мінфіном угоди із кредиторами про реструктуризацію частини зовнішнього боргу України.

27 серпня український уряд і Спеціальний комітет кредиторів підписали угоду про реструктуризацію 11 державних і трьох гарантованих державою випусків єврооблігацій на загальну суму близько $18 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X