Нацбанк пояснив причини зростання цін в Україні

9 червня 2017, 16:33
Фактична інфляція як у місячному вимірі, так і в річному виявилася вище прогнозу Національного банку

"Це пояснюється насамперед вищими темпами зростання цін на сирі продукти та посиленням впливу адміністративних факторів. Водночас тиск фундаментальних факторів був слабшим за очікуваний", - йдеться в повідомленні НБУ.

Відео дня

Як зазначає регулятор, базова інфляція у травні несподівано зросла і склала 6,5% р/р (у місячному вимірі склала 0,3). Прискорення базової інфляції сталося через дії вторинних ефектів від підвищення цін на сирі продукти та подальше відображення в цінах збільшення витрат. Зокрема, в травні прискорилося зростання вартості м'ясних виробів, сирів, послуг установ відпочинку і культури, ресторанів та готелів тощо.

Крім того, зростання цін на сирі продовольчі товари продовжив прискорюватися до 13,8% р/р (за місяць ціни зросли на 4,7%). В цілому подорожчання цих товарів було очікуваним, проте темпи зростання цін на них перевищили прогнози НБУ. Насамперед, тривало прискорення росту цін на м'ясо і молоко в річному вимірі за найвищі світові ціни та інтенсивний експорт.

Також зростання цін і тарифів, які регулюються адміністративно, прискорилося до 28,1% р/р (за місяць зросли на 11,4%). Це насамперед відображало підвищення тарифів на холодну воду та водовідведення з 12 травня, відзначає НБУ. Крім того, в травні суттєво прискорилося зростання цін на тютюнові вироби (до 40,8% р/р) у зв'язку з проблемами з дистрибуцією.

Ціни на паливо сповільнили зростання до 15,7% р/р (збільшилися на 0,9% м/м) на тлі високої бази порівняння. Це відповідало оцінками НБУ.

Раніше повідомлялося, що на споживчому ринку в травні ціни зросли порівняно з квітнем на 1,3%, з початку року - на 6,2%.

Показати ще новини
Радіо NV
X