Нацбанк підтвердив кібератаки невідомим вірусом на українські банки

27 червня 2017, 13:51
Національний банк України попередив банки та інших учасників фінансового сектору про зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом на декілька українських банків, а також на деякі підприємства комерційного та державного секторів, що відбувається сьогодні

"У результаті таких кібератак ці банки мають складності з обслуговуванням клієнтів та здійсненням банківських операцій", - відзначили в прес-службі НБУ.

У Нацбанку відзначили, що Наразі у фінансовому секторі посилено заходи безпеки та протидії хакерським атакам усіх учасників фінансового ринку.

Відео дня

"Національний банк упевнений, що захист банківської інфраструктури від шахрайських дій в кіберпросторі організовано належним чином, а спроби кібератак на інформаційні системи банків будуть нейтралізовані", - підкреслили в НБУ.

Нацбанк додав, що моніторить ситуацію та повідомлятиме про поточний стан кіберзахисту банківської системи.

Раніше ЗМІ повідомляли, що комп'ютерні системи столичної енергокомпанії Київенерго піддалися хакерській атаці.

Крім того, національна енергетична компанія Укренерго також зіткнулася з проблемами в роботі комп'ютерних систем в результаті хакерської атаки на Київенерго, але вони не є критичними.

За даними агентства Інтерфакс-Україна, хакерській атаці піддалися також ряд державних банків і компаній.

При цьому Ощадбанк спростував повідомлення про хакерську атаку.


У червні 2016- го хакери проникли в багато українські фінансові установи, в одному з яких вкрали $10 млн через систему SWIFT.

Нагадаємо, що в кінці минулого року хакерські атаки заблокували роботу сайтів Міністерства фінансів і Державної казначейської служби.


Нагадаємо, що суд у США засудив 29-річного киянина Вадима Ермоловича до 30 місяців (2,5 року) тюремного ув'язнення за участь у великій хакерській атаці і шахрайстві з цінними паперами.

Раніше суд в штаті Нью-Джерсі засудив українського хакера Сергія Вовненко до 41 місяця тюремного ув'язнення за крадіжку даних кредитних карт.

Показати ще новини
Радіо НВ
X