Нацбанк оштрафував іноземну компанію за купівлю банку

5 лютого 2018, 08:19

Національний банк України (НБУ) наклав штраф на іноземну компанію, яка набула істотну участь в одному з українських банків без узгодження регулятора.

Про це повідомили у прес-службі НБУ.

Компанія оштрафована на майже 730,1 тис. грн. При цьому під час визначення розміру штрафу НБУ взяв до уваги те, що не відбулося змін у складі кінцевих власників істотної участі у банку та розмір їхньої участі, а також самостійне повідомлення банком про зміни, які відбулися у його структурі.

Відео дня

У Нацбанку зазначають, що придбання істотної участі у банку без погодження з регулятором є порушенням законодавства. "Погодженню підлягає як пряме, так і опосередковане набуття або збільшення істотної участі понад граничні пороги у 10, 25, 50 та 75%. Не є виключенням також випадки, коли без зміни кінцевого власника істотну участь набувають нові підконтрольні власнику компанії", - йдеться у повідомленні.

Крім того, у НБУ відзначають, що у разі придбання або збільшення істотної участі у банку без узгодження НБУ право застосовувати заходи впливу, а саме: накладати штраф у розмірі до 10% від номінальної вартості придбаних акцій банку і/або тимчасово заборонити право голосу.

Нагадаємо, за вказане порушення з 2015 року НБУ п'ять разів штрафував порушників на суми від 272, 9 до 3,2 млн грн. Крім того, з 2011 року НБУ застосував тимчасову заборону права голосу до 13 порушників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X