Нацбанк оштрафував Айбокс банк майже на півмільйона гривень

31 серпня 2018, 12:38

Національний банк України (НБУ) оштрафував Айбокс банк на 462,4 тис. грн за порушення законодавства в сфері фінансового моніторингу.

Про це повідомили в прес-службі регулятора, передає Інтерфакс-Україна.

Штраф було накладено на банк за результатами перевірок з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом за неналежне виконання банком обов'язків з управління ризиками, невиконання банком обов'язки відмовитися від обслуговування клієнта у випадках, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу, ненадання НБУ в повному обсязі в установленому порядку, структурі, вигляді на його запит достовірної інформації і документів.

Відео дня

Також в НБУ відзначили, чтр Айбокс банк отримав письмове застереження регулятора за порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів банку, в тому числі клієнтів банку - національних громадських діячів, осіб, пов'язаних з національними публічними діячами, нездійснення обов'язки проводити з урахуванням рекомендацій НБУ в порядку, визначеному для клієнтів високого ризику, первинний фінансовий моніторинг фінансових операцій, учасником або вигодоодержувачем яких є національні громадські діячі, особи, пов'язані з національними публічними діячами, незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу.


Агрокомбанк засновано у 1993 році. У 2015 році його викупили власники мережі платіжних терміналів iBox, після чого фінустанову було перейменовано на Айбокс банк.

Станом на 1 січня 2018 року акціонерами банку були: Володимир Дробот, якому належало 81,52% акцій, Євген Березовський (6,12%), Анатолій Дробот (6,12%), Ірина Шпильова (5,12%) і Олександр Захарчук (1,1%). Згідно з даними Нацбанку, на 1 червня 2018 року за розміром чистих активів (751,9 млн грн) Айбокс банк посідав 63-е місце серед 84 банків, що діяли в країні.

Показати ще новини
Радіо NV
X