Нацбанк недостатньо зробив для зниження вартості кредитів – Перша шпальта

23 травня 2016, 13:55
Зниження облікової ставки Національним банком України з 22% до 19% не дозволить запустити дешеве кредитування, оскільки в Україні вартість грошей все одно залишається найвища в Європі, йдеться в програмі Перша шпальта, чиїм партнером є Новое время

«В Україні ставка залишається однією з найбільших в регіоні. Вище тільки у Білорусі», -- розповів начальник аналітичного департаменту Незалежної асоціації банків України Павло Лехновский.

Відео дня

При цьому головний редактор порталу FinClub В'ячеслав Садовничий зазначає, що незважаючи на зниження розміру облікової ставки Нацбанк не провів ні однієї угоди щодо виділення коштів для комерційних банків. «Банки все ще позичають кошти один у одного, а не в Нацбанку», -- каже він.

Лехновский ж підкреслює, що незважаючи на те, що вартість кредитів суттєво не знизилася, банки вже знизили відсотки за депозитами. Так індекс депозитних ставок з серпня 2014 року вперше знизився нижче 20%

Садовничий також звертає увагу, що зниження облікової ставки стало можливим оскільки інфляція за останні 12 місяців впала нижче рівня 10%, а також завдяки тому, що в квітні спостерігалося зміцнення гривні. «Той факт, що Нацбанк вперше за вісім місяців ще знизив облікову ставку говорить про те, що ризики цінової стабільності знижуються», -- погоджуються Лехновский.

Крім того, у програмі дивіться інтерв'ю з генеральним директором мережі супермаркетів Novus Ігоря Ланди, професором Талліннського технічного університету (автора книги «Як багаті країни стали багатими, а бідні країни стали бідними») Еріком Райнертом.

Завершує випуск «розбір польотів» від Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое время.


Показати ще новини
Радіо НВ
X