Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Нацбанк не буде стримувати гривню - Гонтарева

11 жовтня 2015, 01:01
6157
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Гонтарєва поставила завдання довести обсяг резервів до $18 млрд, а у випадку, якщо чергового траншу МВФ Україна цього року не отримає, то до $17 млрд

Фото зі сторінки НБУ у Facebook

Національний банк України не має наміру штучно стримувати коридор для гривні й у разі коливань купуватиме та продаватиме валюту за курсом, який встановить ринок, розповіла в інтерв'ю НВ голова НБУ Валерія Гонтарева

"У нас немає завдання утримувати курс. Наше завдання — це цінова стабільність. Навіть більше, ми не ставимо жодних коридорів, — сказала вона. — Нині Національний банк готовий купувати валюту за 21 грн, і ви бачите, що сьогодні банки продають нам валюту за курсом 21".

Пропозиція валюти в країні, за даними Нацбанку, сьогодні перевищує попит. Із початку року банки придбали у фізичних осіб понад $1 млрд, що, за її словами, свідчить про те, що фізособи не купують валюту, а навпаки здають її дуже інтенсивно.

Сам Національний банк із початку року придбав на міжбанківському ринку понад $1,4 млрд. Тільки за останній місяць НБУ викупив із ринку понад $220 млн. Гонтарева вважає це показниками фінансової стабільності в країні.

Цікаво, що ще в березні-квітні за курсу 21-22 грн/$ ситуація в країні почала вирівнюватися, розповідає головний банкір. Торговельний баланс — співвідношення експорту й імпорту — став збалансованим, а за рахунок коштів МВФ, Світового банку, випуску цінних паперів під гарантії американського уряду НБУ поповнив резерви.

Тому за рахунком капітальних операцій на сьогодні НБУ відзначає "великий плюс", а платіжний баланс країни має "дуже добрий" вигляд. "Сьогодні можна говорити, що ми виходимо з піке. У третьому кварталі вже було зростання ВВП", — зауважила Гонтарева.

Як повідомляло НВ, Міжнародний валютний фонд знову погіршив прогноз падіння економіки України в 2015 році — до 11% з 9%, прогнозованих у червні.

Інтерв'ю з Валерією Гонтаревою читайте у свіжому №37 журналу НВ від 9 жовтня.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися