Нацбанк назвав відновлення співпраці з МВФ "життєво необхідним"
"Ми вважаємо життєво необхідним відновлення співпраці з міжнародними донорами і, в першу чергу, з МВФ", - сказано в заяві НБУ, поширеній ввечері 10 лютого, передає Інтерфакс-Україна.
Подальша затримка з відновленням співпраці з МВФ може мати негативні наслідки для фінансової стабільності України і для рівня добробуту її громадян, наголосили в НБУ.
У заяві сказано, що Нацбанк вживає заходів для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності, проводячи стриману монетарну політику для зниження інфляції до цільового рівня у 12% на кінець 2016 року і валютні інтервенції для згладжування надмірних коливань курсу гривні.
"Водночас досягненню цих цілей загрожують зовнішні шоки і внутрішня політична нестабільність", – сказано в заяві.
В НБУ також зазначили, що відновлення співпраці з МВФ та іншими донорами є передумовою зростання міжнародних резервів від $13,4 млрд до $19,6 млрд на кінець 2016 року. Воно також буде стимулювати прискорення економічного зростання і сприятливо позначиться на платіжному балансі.
Раніше голова МВФ заявила, що відсутність належної боротьби з корупцією може завадити співпраці з Україною.
"За відсутності помітних зусиль надати новий поштовх реформам в управлінні державою та боротьбі з корупцією, складно уявити, що підтримувана МВФ програма триватиме і буде успішною", - сказано в заяві Лагард.
Після цього міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що якщо Україна найближчим часом не прискорить процес реформ, Міжнародний валютний фонд може не дати наступного траншу.
Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт назвав заяву МВФ щодо загрози програми допомоги Україні черговим аргументом необхідності проведення реформ.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.