Нацбанк змінить підхід до формування курсу гривні

30 березня 2018, 17:01

Національний банк України (НБУ) змінює підхід до валютних інтервенцій на міжбанківському валютному ринку для підвищення прозорості утворення курсу гривні.

Про це повідомили в прес-службі регулятора.

Змінена стратегія НБУ передбачає здійснювати валютні інтервенції у чотирьох формах – валютний аукціон, інтервенція за єдиним курсом, запит щодо найкращого курсу (в подальшому – інтервенція за найкращим курсом) та адресна інтервенція.

Відео дня

Також Національний банк планує найближчим часом перейти до здійснення валютних інтервенцій з використанням Matching – нового функціоналу для укладання угод в торговельно-інформаційних системах (Bloomberg, Thomson Reuters тощо).

Він передбачає можливість для Нацбанку, як і для інших учасників ринку, миттєво укладати угоди з купівлі-продажу іноземної валюти шляхом або вибору найкращого з анонімних котирувань, наявного в функціоналі в певний момент часу, або введення в систему власних анонімних котирувань, які у подальшому акцептуються контрагентами.

Основною перевагою проведення валютних інтервенцій через Matching є анонімність, мінімізація ризику “суб’єктивності” і оперативність.

Таким чином, проведення валютних інтервенцій через функціонал Matching створить умови для більш ринкового, прозорого та точного визначення курсу гривні на міжбанківському валютному ринку.

Разом з функціоналом Matching Національний банк планує продовжити у разі необхідності здійснювати валютні інтервенції і через ті функціонали, що використовувалися досі.


Валютна інтервенція — значний разовий цілеспрямований вплив центрального банку країни на валютний ринок і валютний курс, що здійснюється шляхом продажу або закупівлі банком великих партій іноземної валюти.Валютна інтервенція здійснюється для регулювання курсу іноземних валют в інтересах держави.

Показати ще новини
Радіо NV
X