Нацбанк готовий піти на компроміс з депутатами щодо нового закону про валюту

24 квітня 2018, 19:49

Національний банк України (НБУ) готовий врахувати деякі положення з альтернативного законопроекту Про валюту, який подала група депутатів (рег. №8152-1). Однак регулятор наполягає на тому, що ці норми повинні бути включені в ініційований ним базовий законопроект №8152.

Про це заявив заступник голови НБУ Олег Чурій в ході обговорення обох законопроектів, передає FinClub.

Чурій звернув увагу на те, що депутатський альтернативний законопроект серйозно обмежує повноваження Нацбанку щодо введення заходів захисту при нестабільній фінансовій ситуації. Зокрема, пропонується дати НБУ право запроваджувати обмеження на термін не більше 6 місяців і не частіше одного разу протягом календарного року.

Відео дня

"Ця норма вкрай небезпечна, оскільки регулятору важливо адекватно і швидко реагувати на кризові явища. Якщо Національний банк несе відповідальність за вирішення кризових ситуацій, то повинен мати повноваження щодо їх вирішення", - сказав Чурій.

При цьому він також зазначив, що в альтернативному законопроекті є і позитивні моменти.

"Це і норми про введення фінансових санкцій, і розширення уповноважених установ на операторів поштового зв'язку. Ці норми ми зможемо включити при доопрацюванні законопроекту до другого читання", - пояснив він.


Нагадаємо, що НБУ оприлюднив для обговорення проект закону Про валюту, який покликаний стати єдиним законодавчим актом, який визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні.

Документ передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено". При цьому режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, отже, він не потребує валютного контролю. Контроль за дотриманням валютного законодавства ляже на валютний нагляд.

На початку березня 2018 року президент Петро Порошенко передав "нацбанківський" законопроект до Верховної Ради. Глава Нацбанку Яків Смолій розраховує, що закон буде прийнятий і набуде чинності вже поточного року, навіть з урахуванням передбаченого перехідного періоду.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X