Нацбанк дозволив Тігіпку купити у росіян львівський банк

7 листопада 2017, 19:17
Бізнесмен Сергій Тігіпко отримав дозвіл Національного банку України (НБУ) на придбання у Сбєрбанку Росії львівського VS Банку

Про це повідомила прес-служба банківського регулятора.

"Національний банк погодив громадянину України Сергію Тігіпку придбання опосередкованої істотної участі в розмірі 99,9% в статутному капіталі VS Банку через компанію Bailican Limited (Кіпр), яка придбає 99,9% акцій банку", - говориться в повідомленні НБУ.

Відео дня

Раніше у вересні дозвіл на покупку банку вже дав Антимонопольний комітет України (АМКУ). Після покупки банку Тігіпко планує об'єднати його з ТАСкомбанк.


Наразі 99,9% акцій VS Банку опосередковано належить Сбєрбанку Росії. Станом на 1 липня за розміром активів VS Банк займав 28-е місце (3,6 млрд грн) серед 88 діючих банків.


Нагадаємо, що 23 березня НБУ ввів терміном на 1 рік санкції проти п'яти працюючих в країні структур російських держбанків: Ощадбанку, ВТБ Банку, БМ Банку, Промінвестбанку та VS Bank ("дочка" Сбєрбанку).

Тігіпко є власником фінансово-промислової групи ТАС. На фінансовому ринку група представлена ТАСкомбанк і страховою групою ТАС.

У грудні 2016 року Тігіпко завершив угоду з купівлі Universal Bank і страхової компанії Aegon Life Ukraine.

Протягом 2017 року ТАСкомбанк придбав частину активів і пасивів неплатоспроможних Діамантбанку і банку Новий.

За даними НБУ, на 1 жовтня за розміром активів ТАСкомбанк займав 19-е місце (12,2 млрд грн) серед діючих банків, тоді як VS Банк займав 28-е місце (3,8 млрд грн).

Показати ще новини
Радіо NV
X