Напад на журналістів Схем: Мецгеру не платитимуть зарплату на час відсторонення

7 жовтня 2021, 18:46

В Укрексімбанку відзначили, що в разі звільнення Євгена Мецгера з поста голови фінустанови, банк мав би виплатити йому зарплату за шість місяців.

Державний Укрексімбанк не виплачуватиме заробітну плату голові правління банку Євгену Мецгеру на час його відсторонення з посади керівника.

Про це в ході прес-конференції повідомила голова наглядової ради Укрексімбанку Оляна Гордієнко, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

За її словами, в разі звільнення Мецгера, банк мав би виплатити йому в останній день роботи грошову допомогу в розмірі не менше ніж шестимісячний середній заробіток.

Також наголошується, що наглядова рада банку створив комісію з етики банку і займається оцінкою дій Євгена Мецгера щодо їх відповідності стандартам, які є в кодексі етики банку і кодексі корпоративного управління.

У програмі Схеми повідомили, що 4 жовтня на журналістів було скоєно напад під час зйомки інтерв'ю з головою правління банку Євгеном Мецгер, оскільки йому «не сподобався один з питань». Журналісти відзначили, що на них напали охоронці, які забрали карти пам'яті, видаливши записане відео. Охорона відібрала техніку і пішла на годину, залишивши журналістів в компанії Мецгера, директора департаменту інформаційної політики Володимира Пікалова та ще одного співробітника банку. Журналіст Кирило Вівсяний записав на диктофон те, що відбувається, а після інциденту викликав поліцію, заявивши про перешкоджання журналістській діяльності. Поліція почала кримінальну справу, а наглядова рада - перевірку.

В Укрексімбанку заявили, що журналіст Кирило Вівсяний задавав питання, яких не було в направленому пресслужбі переліку, а також, що в його діях «Були ознаки протиправного заволодіння інформацією з обмеженим доступом (банківською таємницею)».

Увечері 5 жовтня програма Схеми опублікувала відео нападу, яке вдалося відновити після видалення співробітниками Укрексімбанку. Зокрема, на відео зафіксовано, як Мецгер дає вказівку забрати у журналістів техніку, «забрати касети» і «вичистити все це г*вно». Також на відео показаний момент нападу на оператора Олександра Мазура. Офіс президента вранці 6 жовтня виступив за відсторонення глави Укрексімбанку. У той же день наглядової ради Укрексімбанку відсторонив Мецгера на період розслідування.

Вранці 7 жовтня Мецгер і ще одному фігуранту нападу на журналістів Схем вручили підозри, їх викликали на допит.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X