Переговори про транш. Нам не треба брати від МВФ більше, бо реформи дадуть економічний ефект — Рожкова

16 вересня 2019, 17:25

Позитивні наслідки економічних реформ, зокрема, земельної та фіскальної, можуть зменшити потребу України у коштах МВФ

Нова програма співпраці з МВФ буде підписана до кінця 2019 року. Про це заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, повідомив кореспондент НВ Бізнес.

Фонду ще треба буде оцінити проект держбюджету на 2020 рік, додала Рожкова.

Відео дня

За її словами, поки складно говорити про параметри програми співпраці з МВФ з точки зору її термінів і обсягу.

«Є стандартні програми МВФ на три роки. Щодо обсягу — складно говорити, скільки нам потрібно. Це чітко зможемо сказати після роботи над проектом бюджету», — сказала Рожкова.

«Нам не треба брати більше, ніж потрібно», — додала вона.

Рожкова вважає, що заплановані владою реформи, які також підтримує і Нацбанк (земельна, приватизаційна, фіскальна, митна) — дадуть поштовх для розвитку економіки і обсяги фінансування, яке Україна потребуватиме від МВФ, будуть меншими.

Щодо умов співпраці з Фондом, Рожкова назвала подальшу адаптацію українського законодавства до європейських стандартів, особливо у сфері корпортативного управління банківським сектором.

«Особливо в державних банках це — питання номер один», — наголосила вона.

Також вона назвала впровадження СПЛІТ, фінансову інклюзію і захист прав споживачів, що також є предметом обговорення з МВФ.

Як повідомлялося, місія МВФ прибула до України 11 вересня і працюватиме до 24 вересня.

Попередня угода про фінансову допомогу Україні з МВФ була укладена в 2018 році і замінювала більш ранню, датовану 2015 роком. Тоді країна не змогла повністю виконати умови угоди, за якою вона повинна була провести антикорупційну реформу, підвищити ціни на газ для населення і реорганізувати Державну фіскальну службу. В результаті замість $17 млрд Київ отримав $8,4 млрд, а пізніше МВФ заморозив транші.

Восени 2018 року сторони домовилися про короткострокову програму по моделі SBA. З $5−6 млрд, на які розраховувала Україна, Київ отримав від МВФ $3,8 млрд. 8 серпня заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб заявив, що країна потребує нової програми допомоги від МВФ, і повідомив про наміри попросити у МВФ кредит на $5−10 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X