Обов’язкова накопичувальна пенсійна система: уряд визначився, хто і скільки платитиме
Мінсоцполітики запропонувало модель загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення, згідно з якою роботодавці сплачуватимуть обов’язкові внески, а працівники — добровільні.
Про це повідомляється на сайті відомства.
Відзначається, що ця модель була розроблена в ході обговорення цього питання з Міністерством фінансів та місією Світового банку.
Пропонується, щоб роботодавці сплачували обов’язкові внески на індивідуальні рахунки людей в розмірі 1% від заробітної плати (за рахунок зниження ЄСВ) за всіх своїх працівників.
Добровільні внески на власні індивідуальні рахунки в розмірі 1% сплачуватимуть всі застраховані особи з власної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) на умовах автозапису з правом відмови.
На індивідуальні рахунки людей, які не відмовились від добровільної сплати накопичувальних внесків з власної зарплати, держава перераховуватиме додаткові стимулюючі внески в розмірі 1%.
«Таким чином, всі застраховані особи автоматично стають учасниками другого рівня пенсійної системи і отримують від 1% до 3% від своєї заробітної плати на власні пенсійні рахунки, відповідного до свого вибору. Податковий тиск на роботодавців не зростає за рахунок зниження ЄСВ на розмір накопичувального внеску. Людина має право в будь-який час відмовитися від сплати добровільного накопичувального внеску з власної зарплати. Додаткові стимулюючі внески від держави на індивідуальний рахунок такої людини в цьому випадку припиняються. Після відмови за нею залишається право поновити сплату добровільних внесків в будь-який час за власним бажанням з одночасним поновленням сплати стимулюючого внеску від держави», — пояснили в Мінсоцполітики.
Також пропонується кожні два роки проводити повторний автозапис учасників, які раніше відмовились від сплати внесків за власний рахунок. Право відмовитись за ними зберігається.
На початку жовтня прем'єр-міністр Денис Шмигаль озвучував іншу формулу другого рівня пенсійної системи. Він відзначав, що одна частина коштів буде братися з ЄСВ, інша частина — з ПДФО «без навантаження на бізнес, без навантаження на людей, щоб створити довіру».
Міністр фінансів Сергій Марченко наполягав на створенні в ході запровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи окремої державної програми.
Він також анонсував створення Державного накопичувального фонду, який на початку буде єдиним для всіх. «Гарантування вкладів цього фонду буде стовідсотковим», — повідомляв міністр.