У Мінсоцполітики розповіли, у скільки впровадження обов’язкових накопичувальних пенсій обійдеться бюджету

3 листопада 2021, 11:43

Впровадження обов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення у перший рік вимагатиме додаткових видатків з бюджету не менше ніж на 22 млрд грн.

Про це голова Міністерства соціальної політики Марина Лазебна повідомила під час зустрічі з журналістами, пише Інтерфакс-Україна.

"Одна з пропозицій Мінфіну - співфінансування накопичувального рівня з ЄСВ та держбюджету по 1% у перший рік запровадження такого рівня, по 1,5% у другий та по 2% у третій. І кожен відсоток, за їхніми пропозиціями, коштуватиме 22 млрд грн", - сказала Лазебна.

Відео дня

За її словами, ця сума розрахована, виходячи з проекції держбюджету на 2023 рік та моделі запровадження обов'язкового накопичувального рівня для українців віком від 55 років, у тому числі фізосіб-підприємців та самозайнятих осіб.

Лазебна розповіла, що обговорюється також можливість додаткових добровільних внесків – на кожен додатковий внесок платника податків держава вносить рівний внесок, але не більше за встановлений ліміт - 3% від середньої заробітної плати або близько 5 тис. грн. Це дозволить стимулювати учасників обов'язкового накопичувального рівня інвестувати у майбутню пенсію, сказала вона.

У Мінсоцполітики раніше повідомляли, що після запровадження загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення роботодавці сплачуватимуть обов'язкові внески, а працівники – добровільні.

Пропонується, щоб роботодавці сплачували обов’язкові внески на індивідуальні рахунки людей в розмірі 1% від заробітної плати (за рахунок зниження ЄСВ) за всіх своїх працівників. Добровільні внески на власні індивідуальні рахунки в розмірі 1% сплачуватимуть всі застраховані особи з власної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) на умовах автозапису з правом відмови.

На початку жовтня прем'єр-міністр Денис Шмигаль озвучував іншу формулу другого рівня пенсійної системи. Він зазначав, що одна частина грошей братиметься з ЄСВ, інша частина — з ПДФО «без навантаження на бізнес, без навантаження на людей, щоб створити довіру».

Міністр фінансів Сергій Марченко наполягав на створенні під час запровадження обов'язкової накопичувальної пенсійної системи окремої державної програми.

Він також анонсував створення Державного накопичувального фонду, який на першому етапі буде єдиним всім. "Гарантування вкладів цього фонду буде стовідсотковим", - повідомляв міністр.

Показати ще новини
Радіо NV
X