Суд переніс розгляд справи щодо незаконності націоналізації ПриватБанку

16 лютого 2021, 18:00

Суд переніс розгляд апеляційної скарги ПриватБанку у справі про незаконну націоналізацію банку, щоб витребувати офіційну інформацію від Конституційного суду щодо перевірки «антиколомойського» закону.

Шостий апеляційний адміністративний суд переніс на 2 березня розгляд апеляційної скарги ПриватБанку за позовом олігарха Ігоря Коломойського щодо незаконності націоналізації банку.

Відео дня

Про це 16 лютого повідомив юридичний радник ПриватБанку Андрій Пожидаєв у відеозверненні.

«Суд відклав розгляд справи у зв'язку з тим, що йому необхідно витребувати офіційну інформацію від Конституційного суду про те, чи відбувається перегляд (конституційності "антиколомойського" закону) і на яких підставах він відбувається », - заявив Пожидаєв.

За його словами, до 2 березня суд повинен отримати з КСУ запитану інформацію щодо «Антіколомойского» закону.

Юридичний радник ПриватБанку зазначив, що необхідність зупиняти виробництво в даному випадку відсутня, оскільки конституційність зазначеного закону не вплине на розгляд даної справи.

«Не дивлячись на те, чи буде визнаний закон №590 ("антиколомойський" закон - ред.) конституційним чи не конституційним - це не вплине на розгляд даної справи. Не вплине на те, що взагалі треба закривати провадження у даній справі. Вона не може розглядатися адміністративними судами і рішення не можуть бути винесені», - зазначив Пожидаєв.

Нагадаємо, що 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Суд задовольнив позов ексспіввласника ПриватБанку Ігоря Коломойського до Нацбанку і Кабміну.

27 травня того ж року ПриватБанк подав апеляцію на вердикт суду про скасування рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю держави. 24 травня банк подав скаргу на вердикт суду про скасування рішення комісії НБУ про визначення переліку пов'язаних з банком осіб.

Аналогічні апеляційні скарги на рішення суду подали НБУ і Кабмін - 16 і 24 травня відповідно.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила «антиколомойський» закон 13 травня 2020 року. Це було однією з вимог для отримання Україною нової програми МВФ.

Закон встановлює, що колишні та нинішні власники банків, права яких були порушені через протиправним діям НБУ, Фонд гарантування, Мінфіну, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку рішень Кабміну, можуть отримати відшкодування збитку тільки в грошовій формі.

У разі, якщо рішення НБУ про віднесення будь-якого банку до категорії неплатоспроможних суд визнає незаконним, це не дозволить повернути банк його колишньому власнику.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X