Націоналізація ПриватБанку. Несприятливі рішення суду можуть коштувати бюджету 50 млрд грн — Мінфін

16 вересня 2021, 18:34

Несприятливе рішення в суді з питання законності націоналізації ПриватБанку може обійтися українському бюджету в круглу суму.

Суди з питання законності націоналізації ПриватБанку можуть коштувати державному бюджету від 50 млрд грн і більше у разі прийняття несприятливого рішення.

Про це йдеться в аналізі фіскальних ризиків Міністерства фінансів. Документ був підготовлений на основі даних Нацбанку України.

Відео дня

Як зазначає міністерство з посиланням на дані НБУ, в 2021 році, існує помірна ймовірність настання фіскального ризику, пов'язаного з прийняттям несприятливих для держави судових рішень щодо законності націоналізації АТ КБ ПриватБанк.

«У разі матеріалізації такого фіскального ризику, вартісна оцінка можливого впливу на державний бюджет може становити від 50 млрд грн і більше», говориться в опублікованому Мінфіном документі.

У травні цього року Банк Англії визнав законною проведену при націоналізації ПриватБанку операцію bail-in чотирьох випусків його єврооблігацій, випущених через британську спеціально-створену компанію (SPV) Credit Finance plc на $ 595 млн.

У березні цього року Шостий апеляційний адмінсуд Києва призупинив розгляд справи про скасування націоналізації ПриватБанку до рішення КСУ про відповідність антіколомойского закону нормам Конституції.

Нагадаємо, що 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Суд задовольнив позов ексспіввласника ПриватБанку Ігоря Коломойського до Нацбанку і Кабміну.

27 травня того ж року ПриватБанк подав апеляцію на вердикт суду про скасування рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю держави. 24 травня банк подав скаргу на вердикт суду про скасування рішення комісії НБУ про визначення переліку пов'язаних з банком осіб.

Аналогічні апеляційні скарги на рішення суду подали НБУ і Кабмін - 16 і 24 травня відповідно.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X