Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 6%

22 жовтня 2020, 14:07

Правління Національного банку України (НБУ) вирішив зберегти облікову ставку.

Національний банк України вирішив зберегти облікову ставку на рівні 6%. Про це повідомляється на сайті центробанку. 

«Правління Національного банку прийняло рішення залишити облікову ставку без змін на рівні 6% річних. Збереження м'якої монетарної політики направлено на підтримку економічного відновлення і досягнення мети щодо інфляції », - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Також в НБУ відзначили, що у вересні інфляція залишалася нижчою цільового діапазону (4-6%) - внаслідок збільшення пропозиції продуктів харчування темпи зростання споживчих цін сповільнилися до 2,3% в річному вимірі.

«Цей фактор нейтралізував зворотне тиск на ціни з боку інших факторів: ослаблення гривні, подорожчання енергоносіїв, відновлення економічної активності і споживчого попиту», - додав регулятор.

У той же час в НБУ підкреслили, що такий баланс різноспрямованих факторів є тимчасовим.

У Нацбанку відзначили, що незважаючи на незначний ефект відображення девальвації на цінах, інфляційні очікування бізнесу і населення також продовжили погіршуватися. У той же час індекс споживчих настроїв покращився.

У повідомленні регулятора також говориться, що в умовах високого рівня невизначеності подальша монетарна політика центробанку буде залежати, перш за все, від розвитку епідемічної ситуації та затверджених параметрів бюджетної політики.

Нагадаємо, що у вересні цього року Нацбанк також зберіг облікову ставку на рівні 6%. Основним припущенням, яке правління центробанку прийняло до уваги при визначенні облікової ставки було продовження співпраці з МВФ.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X