Нацбанк вирішив значно збільшити щоденну купівлю валюти на міжбанку

1 лютого 2019, 10:40

Національний банк України має намір купувати по $15 мільйонів в день для нарощування міжнародних резервів в першому-другому кварталах 2019 року.

Це на $ 5мільйонів більше, ніж було в третьому-четвертому кварталі 2018 року, повідомляє прес-служба Нацбанку.

Згідно з розрахунками НБУ, покупка по $15 мільйонів в день не буде істотно впливати на ситуацію на міжбанківському ринку. Регулятор вказує, що в 2018 році загальний обсяг торгів на міжбанківському валютному ринку виріс на 38% - до $117 мільярдів, тоді як обсяг інтервенцій Нацбанку з купівлі та продажу валюти становив лише $5 мільярдів, тому вплив НБУ на формування курсу є мінімальним.

Відео дня

У той же час регулятор зазначає, що в залежності від ситуації на ринку його інтервенції з купівлі валюти можуть бути меншими або взагалі не відбуватися.

"Обсяг покупки протягом дня може перевищувати оголошений обсяг, проте такі інтервенції будуть проводитися для виконання інших завдань, передбачених Стратегією валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки, зокрема для згладжування значних коливань на валютному ринку", - відзначили в НБУ.

Нацбанк підкреслив, що при проведенні інтервенцій продовжить мінімізувати власний вплив на процес ціноутворення на валютному ринку. Пріоритет надаватиметься тим формам інтервенцій, за якими НБУ не пропонує, а приймає запропоновану іншими учасниками валютного ринку ціну. Такими формами інтервенції, де Нацбанк виступає "прайс-тейкером", є валютний аукціон і інтервенція за кращим курсом.

Показати ще новини
Радіо NV
X