НБУ випустив першу вертикальну банкноту

26 листопада 2020, 17:35

Нацбанк випустив першу сувенірну вертикальну банкноту присвячену першому космонавту незалежної України Леоніду Каденюку.

Національний банк України випустив першу українську сувенірну банкноту з вертикальним дизайном, повідомляється на сайті регулятора.

Сувенірна банкнота присвячена першому космонавту незалежної України Леоніду Каденюку і не є засобом платежу.

Відео дня

Основне зображення на лицьовій стороні сувенірної банкноти - портрет Леоніда Каденюка з написом «Перший космонавт України». Також на лицьовій частині банкноти розташований логотип Державного космічного агентства.

Основне зображення зворотної сторони - космічний корабель Колумбія на тлі планет сонячної системи. Над кораблем є напис «The first astronaut of Ukraine». Також на цій стороні банкноти розташована цифра 1 і зображення космічного корабля (праворуч), під ракетою розташовано напис «1997», а внизу «2020».

Внизу справа також вертикально розташовані серійний номер банкноти і напис - «Не є платіжним засобом».

Уздовж нижнього краю банкноти розташовано напис «Леонід Каденюк», яка повторюється шість разів.

«Сувенірна банкнота містить великий спектр захисних елементів, зокрема - оптично змінний елемент SPARK у вигляді земної кулі (При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються переходи від зеленого кольору до синього). Банкнота виготовлена ​​на папері з водяним знаком (зображення земної кулі з материками) », - додали в НБУ.

В товщу паперу введені 1,5-міліметрова захисна стрічка паралельно меншій стороні банкноти і захисні волокна, які світяться під дією ультрафіолетових променів.

Тираж першої вертикальної банкноти склав 50 тисяч штук (зокрема 40 тисяч в сувенірній упаковці). Придбати банкноту, яка не є платіжним засобом, можна буде в пунктах продажу НБУ і банків-дистриб'юторів.

Над створенням дизайну сувенірної вертикальної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X