Нацбанк скасував обмеження для фінансування філій українських компаній за кордоном
Операції з переказу коштів на рахунки зарубіжних підрозділів виведені з-під дії ліміту в 2 млн євро на рік
Національний банк України скасував ліміт на фінансування власних зарубіжних представництв та інших відокремлених підрозділів для українських компаній, що ведуть зовнішньоекономічну діяльність. Про це повідомляє прес-служба регулятора.
В НБУ наголосили, що ряд адміністративних обмежень створював незручності українським компаніям, іноземним інвесторам і дипломатичним представництвам.
Зміни, затверджені постановою правління Національного банку № 86 від 27 червня і вступають в силу 2 липня.
«З огляду на численні звернення бізнесу, який здійснює зовнішньоекономічну діяльність, скасований ліміт на фінансування власних зарубіжних представництв та інших відокремлених підрозділів», — сказано в повідомленні.
Раніше переказ коштів іноземним філіям обмежувався загальним лімітом для юридичних осіб на інвестуванням за кордон у 2 млн євро на рік. Відтепер операції з переказу коштів безпосередньо на рахунок зарубіжних підрозділів виведені з-під дії ліміту і не обмежуватимуться в обсягах.
При цьому з метою мінімізації ризиків непродуктивного відтоку капіталу Національний банк встановив додаткові вимоги для валютного нагляду за такими операціями. Зокрема, банки зобов’язані отримувати від українських компаній, які мають намір фінансувати власні закордонні підрозділи, розгорнуті кошториси та інші документи, якими обґрунтовується необхідність такої угоди.
«Зазначене пом’якшення не поширюватиметься на операції з переказу коштів до країн-агресорів/окупантів, офшорних зон і країн, які не виконують або неналежно виконують рекомендації FATF», — підкреслили в НБУ.
Також Нацбанк спростив реінвестування доходів іноземних інвесторів від операцій з українськими цінними паперами. Тепер нерезидентам дозволено переказувати кошти, отримані з цінних паперів, які обліковуються в іноземному банку-депозитарії, з коррахунку цієї установи на свій рахунок в Україні.
«Це дозволить уникнути ситуацій, коли інвестори будуть втрачати на додатковій конвертації валют через неможливість прямого зарахування доходів у гривні відразу на свій гривневий рахунок», — пояснили в НБУ.
Раніше повідомлялося, що НБУ остаточно скасував обов’язковий продаж валютної виручки.
В Україні з 7 лютого діє новий закон про валюту, що передбачає ослаблення майже тридцяти обмежень на валютному ринку.