В інтересах України зберегти незалежність НБУ — глава МВФ

14 липня 2020, 22:19

Глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що незалежність Національного банку України — одна з вимог в рамках поточної програми МВФ.

Її заяву опублікувала пресслужба МВФ.

Георгієва заявила, що обговорила з президентом України Володимиром Зеленським побоювання з приводу тиску, що чиниться на НБУ.

Відео дня

«Реформа НБУ і результати, продемонстровані ним за останні п’ять років — очевидний успіх для України. Незалежний центробанк сприяє макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів і захищає фінансову систему — все це необхідно для інвестицій і зростання», — нагадала глава МВФ.

Вона додала, що дії НБУ «зіграли важливу роль у стабілізації економіки», і що в інтересах України зберегти його незалежність.

«Це також є вимогою в рамках поточної програми, яку підтримує МВФ. Я закликала президента Зеленського дотримуватися курсу розумної грошово-кредитної і фінансової політики — це ключ до більш активних інвестицій та інклюзивного зростання», — підкреслила Георгієва.

Телефонна розмова Георгієвої і Зеленського відбулася 14 липня. Президент України пообіцяв главі МВФ, що до кінця тижня визначиться з кандидатурою нового глави НБУ. Зеленський провів низку зустрічей з представниками банківського сектору і сформував список кандидатів. Він запевнив, що ухвалює рішення тільки на користь України.

Нагадаємо, 1 липня Яків Смолій, який очолював НБУ з березня 2018 року, повідомив, що написав і подав президенту України Володимиру Зеленському заяву про звільнення. Він заявив, що протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск.

Наступного дня парламент звільнив главу НБУ. В.о. керівника центробанку стала Катерина Рожкова, перший заступник глави НБУ.

За словами Смолія, він питав у президента Володимира Зеленського, чи варто йому подавати у відставку. Президент відповів ствердно.

Звільнення Смолія: чому глава НБУ йде з посади і якими будуть наслідки для України

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X