Нацбанк пояснив причини зміцнення гривні

7 березня 2019, 18:09

Після незначного послаблення гривні на початку 2019 року ситуація на валютному ринку змінилася на протилежну

Курс гривні упродовж останніх тижнів зміцнюється під впливом ринкових факторів. Від початку року станом на 7 березня офіційний курс гривні зміцнився на 4,4% до 26,48 грн/$, зокрема, лише з початку березня – на 1,4%. Про це повідомляю Національний банк.

Відео дня

Як пояснює регулятор, таку ситуацію на валютному ринку зумовлюють насамперед такі чинники:

- сприятлива зовнішня цінова кон’юнктура для товарів українського експорту, зокрема аграрної і металургійної продукції, і стабільні надходження експортної виручки;

- наближення строків сплати річних податків до державного бюджету, що стимулює бізнес активніше продавати іноземну валюту;

- слабке зростання імпорту товарів і низькі обсяги репатріації дивідендів в інвалюті за кордон;

- чистий продаж валюти населенням.

Водночас приплив іноземного капіталу в державні цінні папери, який спостерігався від середини січня, на сьогодні уповільнився і не відіграє значної ролі у зміцненні курсу гривні.

У НБУ заявили, що не спрямовують свої операції на підтримку певного рівня курсу. А поточна сприятлива ситуація на валютному ринку дає можливість Нацбанку поповнювати міжнародні резерви без впливу на напрямок руху курсу гривні. Від початку року станом на 7 березня чиста купівля валюти Національним банком становить близько $700 млн, із них більше $200 млн – за перший тиждень березня.

"Коливання курсу у бік зміцнення, які спостерігаються упродовж останніх тижнів, є здоровою реакцією ринку на постійні зміни економічної ситуації. У таких умовах короткострокове прогнозування курсу гривні є ускладненим. Для хеджування валютних ризиків, пов’язаних з виконанням зобов’язань за кредитними договорами і зовнішньоекономічними контрактами, бізнес може укладати з банками форварди, фіксуючи для себе певний рівень курсу в майбутньому", - радить НБУ.

Раніше повідомлялося, що перший заступник голови правління НБУ Катерина Рожкова повідомила, на який рівень інфляції слід очікувати цього року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X