Заспокоїли. Нацбанк не планує забороняти ФОПам витрачати гроші з бізнес-рахунку на власні потреби

16 серпня 2019, 19:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

НБУ не планує вводити обмеження на використання коштів фізичними особами-підприємцями, мова йшла про технічне уточнення

Національний банк не планує вводити обмеження на використання коштів з банківських рахунків фізичними особами-підприємцями. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

У Нацбанку зазначили, що розповсюджена 16 серпня інформація щодо ніби таких планів Національного банку є некоректною інтерпретацію норм, які містяться у проекті змін до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків — резидентів і нерезидентів, що був запропонований для громадського обговорення.

Відео дня

«Діючі вимоги Інструкції вже і так передбачають, що фізична особа, яка здійснює підприємницьку/незалежну професійну діяльність має відкрити у банку окремі рахунки — для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності та для власних потреб. Тож і сьогодні фізична особа-підприємець може витрачати кошти з підприємницького рахунку лише для здійснення підприємницької діяльності. Відповідно, норма проекту, на яку посилаються ЗМІ, носить технічний уточнюючий характер і не містить змін по суті для фізосіб-підприємців», — зазначили у НБУ.

Регулятор пояснив, що відповідно до норм Господарського кодексу України, громадянин-підприємець відповідає за своїми зобов’язаннями усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення для забезпечення виконання податкових зобов’язань такого платника. Тому в зазначеному проекті на громадське обговорення винесена уточнююча норма, яка чітко розмежовує власні кошти від тих, що були отримані від підприємницької діяльності.

«Водночас така норма не забороняє фізичній особі-підприємцю після сплати всіх податків та зборів перерахувати кошти з поточного рахунку, відкритого для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності, на поточний рахунок, відкритий цій особі для власних потреб», — зазначили у НБУ.

Національний банк також наголосив, що будь-яких обмежень щодо використання коштів за поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб — резидентів, відкритих для власних потреб, не передбачається. Вони можуть здійснювати всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України, але які не пов’язані із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Остаточна версія змін до Інструкції буде ухвалена за підсумками громадського обговорення з урахуванням пропозицій і зауважень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X