«Значний інфляційний шок». Нацбанк може відкласти зниження облікової ставки через різке зростання цін на газ

1 жовтня 2021, 17:13

Національний банк України може перейти від підвищення облікової ставки до її зниження пізніше, ніж планував, через різке зростання цін на природний газ.

Про це заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук сказав в інтерв'ю Bloomberg.

За його словами, ймовірність прийняття рішення на наступному засіданні правління з питань монетарної політики, яке відбудеться 21 жовтня, становить понад 50%.

Відео дня

«Ми розглянемо траєкторію облікової ставки, яка зараз передбачає перше зниження в другому кварталі наступного року», - сказав Ніколайчук.

Він назвав ціни на газ «значним інфляційним шоком».

«Наша перша лінія захисту - відкласти заплановане зниження ставок. На даний момент я особисто вважаю, що нам потрібно буде тримати ставку без змін на рівні 8,5% довше, ніж ми припускали раніше», - зазначив заступник голови НБУ.

Ніколайчук прогнозує, що інфляція прискориться до 10,5%, після чого до кінця року сповільниться до 9,6%.

Заступник голови Нацбанку також заявив, що регулятор не перешкоджатиме зміцненню гривні до долара, щоб стримувати інфляцію.

За підсумками серпня інфляція в Україні становить 10,2%. Місяцем раніше вона досягла двозначного показника вперше за останні два роки.

Нацбанк, намагаючись повернути інфляцію до цільового рівня 5% +/-1% з 23 липня підвищив облікову ставку з 7,5% до 8% річних, а з 10 вересня - до 8,5%.

Показати ще новини
Радіо NV
X