Суд зобов'язав Нацбанк заплатити 129 млн грн власнику банку-банкрута

21 березня 2019, 10:55

Господарський суд Києва 4 березня зобов'язав Національний банк України виплатити ТОВ Промислова інноваційна компанія 128,943 млн грн в якості "відшкодування майнової шкоди", яка була завдана в результаті віднесення Радикал Банку до категорії неплатоспроможних, повідомляє FinClub.

Промислова інноваційна компанія на момент банкрутства банку в 2015 році володіла 71% його акцій. Фінустанова була пов'язана з оточенням екс-президента Віктора Януковича, відзначає видання.

Відео дня

Протиправність постанови НБУ про віднесення Радикал Банку до неплатоспроможних компанія довела в рамках адміністративного судового процесу у справі № 826/24203/15. У березні 2016 року Окружний адміністративний суд Києва скасував цю постанову. Київський апеляційний адміністративний суд залишив рішення суду першої інстанції без змін. Вищий адміністративний суд відхилив касаційні скарги сторін. 4 липня 2018 року Верховний Суд відмовився розглядати заяву НБУ про перегляд цих рішень.

У зв'язку з визнанням постанови регулятора про віднесення банку до неплатоспроможних власник вирішив стягнути з Нацбанку отриманий майновий збиток у вигляді позбавлення належних йому корпоративних прав вартістю 129,943 млн грн. Суд визнав вимоги ТОВ Промислова інноваційна компанія доведеними і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

У НБУ вже заявили, що подадуть апеляційну скаргу.

Радикал Банк працював в Україні в 2010-2015 роках. За даними Національного банку, ключовими власниками через Промислову інноваційну компанію були Максим Шпак та Анрі Веремійченко. Згідно з даними НБУ, на початок квітня 2015 року з розміром загальних активів Радикал Банк займав 64-е місце (1,673 млрд грн) серед 133 банків, що діяли в країні.

Як повідомлялося, Фонд гарантування виявив махінації в Радикал Банку напередодні банкрутства.

Показати ще новини
Радіо NV
X