Нацбанк Білорусі тимчасово зупинив кредитування банків через загрозу девальвації

25 серпня 2020, 17:50

Нацбанк Білорусі призупинив кредитування банків овернайт до середини вересня.

Національний банк Білорусі на період з 24 серпня по 15 вересня 2020 року тимчасово зупинив проведення постійно доступних операцій підтримки ліквідності у формі кредитів овернайт. Про це з посиланням на центробанк повідомляє білоруське державне агентство БЕЛТА.

Відео дня

«Останнім часом на тлі зростання дефіциту ліквідності в банківській системі спостерігається досить істотне зростання кредитного портфеля банків в білоруських рублях, що чинить додатковий тиск на внутрішній валютний ринок. У зв'язку з цим, Національний банк прийняв рішення про тимчасове припинення постійно доступних операцій підтримки ліквідності з 24 серпня по 15 вересня », - йдеться в заяві Нацбанку РБ.

Таким чином, Банк Білорусі продовжить надавати підтримку ліквідності банківської системи для безумовного виконання банками своїх зобов'язань. У той же час, підтримка буде проводитися в більш контрольованому режимі: шляхом проведення аукціонних операцій на відкритому ринку і з використанням двосторонніх операцій з урахуванням реалізації банками заходів щодо скорочення дефіциту ліквідності.

Нагадаємо, що недавно білоруський Telegram-канал NEXTA п Різван громадян республіки масово знімати кошти з банківських депозитів і купувати валюту, щоб протистояти режиму Олександра Лукашенка. Пізніше місцеві Telegram-канали повідомили, що в мінських обмінниках почалася нестача доларів, а білоруський рубль просів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X