Нацбанк анонсував нові послаблення на валютному ринку

3 квітня 2019, 15:43

Регулятор хоче скасувати норму про обов'язковий продаж валюти експортерами

Національний банк України в рамках подальшого пом'якшення регулювання на валютному ринку планує скасувати обов'язковий продаж валюти, обмеження на репатріацію дивідендів і на видачу кредитів в гривні для покупки валюти. Про це повідомляє УНІАН.

Відео дня

"Ми для себе виділили основні першочергові обмеження, які плануємо знімати. Це ті обмеження, які негативно впливають на бізнес-клімат - операції з експорту-імпорту і щодо прямих інвестицій з-за кордону", - заявив заступник глави НБУ Олег Чурій.

"Необхідно перш за все скасувати обов'язковий продаж - це один з наших наступних кроків, повністю скасувати ліміти на максимальну суму репатріації дивідендів за кордон. Ми збираємося знімати обмеження на видачу кредитів в гривні для покупки валюти", - додав він.

В Україні з 7 лютого діє новий закон про валюту, що передбачає ослаблення майже тридцяти обмежень на валютному ринку.

У тому числі - збільшення граничного строку розрахунків за експортно-імпортними контрактами та дозвіл вільно використовувати рахунки юридичних осіб за кордоном і рахунки нерезидентів в банках України. Крім того, скасовані індивідуальні ліцензії на валютні операції, дозволена оnline-купівля валюти фізичними особами, а ліміт на валютні перекази за кордон без відкриття рахунків для фізосіб підвищений в 10 разів.

З 1 березня норма обов'язкового продажу валюти експортерами знизилася до 30% з 50%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X