НАБУ заявило про зникнення арештованих рахунків Онищенка в Ощадбанку

8 листопада 2017, 15:21
З банківських рахунків компанії Quickpace Limited, пов'язаної з нардепом Олександром Онищенком, в державному Ощадбанку зникли $156,8 млн, а також 218,1 тис. грн

Про це повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Дані кошти були заарештовані 24 травня 2016 року в рамках розслідування так званої "газової справи".

Відео дня

Як повідомляє бюро, ситуацію зі зникненням коштів в Ощадбанку пояснили тим, що вони були нібито перераховані до державного бюджету України на підставі рішення Краматорського суду Донецької області, яким було затверджено угоду про визнання винуватості з громадянином Аркадієм К.

З метою з'ясування обставин виведення заарештованих коштів фірми Quickpace Limited з рахунків в Ощадбанку детективи НАБУ допитали посадових осіб банку. У ході допиту чиновники не надали ніяких відомостей на підтвердження перерахування зазначених сум у рахунок держбюджету, посилаючись на заборону розголошувати ці відомості. Таким чином, поки невідомо, куди і за яких обставин зазначені кошти були перераховані.

У результаті детективи НАБУ зареєстрували кримінальне провадження за фактом вчинення невстановленими посадовими особами Ощадбанку незаконних дій з майном, на яке накладено арешт. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, що НАБУ почало досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність з компанією Укргазвидобування в грудні 2015 року. За версією слідства, у період з січня 2013 року по червень 2016 члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу в розмірі понад 1,6 млрд грн, в результаті чого Укргазвидобуванню було завдано збитків в сумі понад 740 млн грн.

У цілому слідство встановило причетність до участі в "газовій схемі" 29 осіб. Зараз 7 осіб, в тому числі народний депутат України Олександр Онищенко, знаходяться в розшуку, 12 обвинувальних актів щодо 18 осіб направлено до суду, з них щодо 7 осіб обвинувальні вироки набули чинності.

Онищенко встиг покинути Україну до того, як Верховна Рада 5 липня 2016 зняла з нього депутатську недоторканність і дала згоду на його кримінальне переслідування.

У травні 2017 року Інтерпол відмовився оголошувати в розшук Онищенка.

На початку листопада бургомістр селища Герцлаке Ганс Бєсков розповів, що Онищенко подав документи, необхідні для отримання німецького громадянства.

При цьому сам Онищенко заявив, що планує отримати в Німеччині робочу візу, а не громадянство.

Показати ще новини
Радіо NV
X