НАБУ обшукало український банк

23 березня 2018, 20:37

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) прийшло з обшуками у центральний офіс банку Фінансова ініціатива.

Про це повідомили у прес-службі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Згідно з повідомленням, представники НАБУ зламали вхідні двері у приміщенні банку з метою вилучення оригіналів документів, грошових коштів та інших цінностей.

Відео дня

“Було категорично відмовлено у допуску уповноваженої особи і представників Фонду гарантування до процесу обшуку, що є суттєвим порушенням норм чинного законодавства”, - відзначили у Фонді.

Свої дії правоохоронці обґрунтовували наявністю у них ухвали Солом’янського районного суду Києва від 16 березня 2018 року, у якій йдеться про необхідність здійснити обшук та виїмку документів.

“При цьому в ухвалі немає жодного посилання на те, що саме ці дії потрібно здійснювати у банку Фінансова ініціатива”, - йдеться у повідомленні.

У Фонді підкреслили, що під час досудового розслідування детективи НАБУ неодноразово зверталися до банківської установи з ухвалами про тимчасовий доступ до речей і документів, та отримували інформацію, обсяг якої був викладений у протоколах процесуальної дії.

Будь-яких зауважень щодо надання інформації, про неналежну або неповну підготовку документів, електронних копій тощо, детективи НАБУ до банківської установи та Фонду гарантування не надавали, підкреслили в Фонді.

Нагадаємо, у жовтні 2015 року Господарський суд Києва заборонив приймати рішення про ліквідацію Фінансової ініціативи.

У лютому Вищий адміністративний суд України визнав, що у банк Фінансова ініціатива незаконно була введена тимчасова адміністрація, але судове рішення за рік ніхто не виконав.


Банк Фінансова ініціатива заснований у 2005 році, його 100% бенефіціаром на березень 2017 року через Quickcom Limited і компанію Інвест-Сервіс був Олег Бахматюк. Він також є найбільшим акціонером VAB Банку, офіційно визнаного банкрутом 20 березня 2015 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X